Migawki z OFFu w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie

23 maja 2011 roku o godzinie 18.00 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie rozpoczną się MIGAWKI Z OFF-u, spotkania z twórcami teatru tańca, ruchu i obrazu: Leszkiem Mądzikiem, Zbigniewem Szumskim i Leszkiem Bzdylem.

Teatr Dada von Bzdulow, spektakl "Czerwona trawa", fot. Tomasz Kamiński

Teatr Dada von Bzdulow, spektakl "Czerwona trawa", fot. Tomasz Kamiński

W CSW Zamek Ujazdowski odbędzie się cykl 3 spotkań z cenionymi polskimi twórcami teatru tańca, ruchu i obrazu. Spotkania ilustrowane projekcjami filmowymi, pozwolą zapoznać się z nowymi pracami artystów i ich zespołów.

23 maja / poniedziałek / godz. 18.00 – spotkanie z Leszkiem Mądzikiem

Leszek Mądzik jest plastykiem, scenografem oraz autorem i reżyserem spektakli teatru Scena Plastyczna KUL z Lublina. Założony w 1969 roku i kierowany przez artystę zespół jest jednym z najbardziej unikalnych teatrów wizualnych w Europie. Podczas spotkania pokazane zostaną m. in. zdjęcia z Przejścia – najnowszego spektaklu teatru oraz filmy o twórczości artysty.

24 maja / wtorek / godz. 18.00 – spotkanie ze Zbigniewem Szumskim

Zbigniew Szumski jest plastykiem oraz autorem i reżyserem spektakli Teatru Cinema z Michałowic w Karkonoszach. Założony w 1992 roku zespół jest jednym z najbardziej oryginalnych teatrów ruchu i obrazu, nawiązujących do tradycji polskiej i europejskiej awangardy teatralnej. Podczas spotkania pokazane zostaną m. in. fragmenty zapisów spektakli: Hotel Dieu (najnowszy spektakl teatru) i Opowieści i pamięć (spektakl stworzony wspólnie z Teatrem Acco z Izraela).

25 maja / środa / godz.18.00 – spotkanie z Leszkiem Bzdylem

Leszek Bzdyl jest tancerzem, aktorem oraz autorem, choreografem i reżyserem spektakli Teatru Dada von Bzdülöw z Gdańska. Założony w 1993 roku zespół tancerzy i aktorów działa na pograniczu teatru i tańca. Przez wielu krytyków uznawany jest za najciekawszy teatr tańca w Polsce. Podczas spotkania pokazane zostaną m.in. fragmenty zapisów spektakli: Czerwona trawa i Le Sacre (najnowszy spektakl, który otrzymał nagrodę teatralną miasta Gdańska za rok 2010).

Początek cyklu: 23 maja / godz.18.00
Cykl spotkań potrwa do 25 maja 2011 roku.

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
ul.Jazdów 2
Warszawa

Dodaj komentarz