• 2011-05-16

Spotkanie z Kingą Araya w Tarnowie

17 maja 2011 roku o godzinie 17.00 w Galerii BWA w Tarnowie na Dworcu PKP odbędzie się spotkanie z artystką Kingą Araya oraz prezentacja jej prac W a l k i n g  w i t h  K i n g a.

 

Kinga Araya, "Grounded" 1999

Kinga Araya, "Grounded", 1999, fot. dzięki uprzejmości artystki

Kinga Araya po latach spędzonych za granicą, wraca do Polski, tropi ślady swojej patronki św. Kingi, chodząc jej śladami szuka własnej tożsamości, odwiedza miejsca związane z własną historią, po wielu latach wraca do miasta, w którym się urodziła.
Spotkanie w BWA w Tarnowie towarzyszy pracom nad projektem Walking with Kinga, jest zapowiedzią indywidualnej wystawy artystki, która odbędzie się w Tarnowie w październiku.

Kinga Araya – (ur. w 1966 w Tarnowie) artystka wizualna, pracuje w wielu mediach, autorka wideo, performance, rzeźb, muzyki. Jej twórczość dotyka problemów migracji, podróży, wyobcowania, silnie akcentuje komunikatywną rolę sztuki. Artystka w oparciu o własne doświadczenia analizuje sytuację emigranta-nomada, bycie pomiędzy kulturami, krajami i językami.

Laureatka wielu nagród i wyróżnień za prace artystyczne i naukowe z zakresu historii sztuki. Wystawy indywidualne m.in.: Maison de la Culture, Gatineau, Quebec, Kanada; Peak Gallery, Toronto, Kanada; Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie; CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie; Galeria Kronika w Bytomiu; Galeria Biała w Lublinie; Galeria Bielska w Bielsko-Białej.

Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Miejska w Tarnowie

Dworzec PKP
Pl. Dworcowy 4
33-100 Tarnów

Dodaj komentarz