• 2011-05-14

Noc Muzeów w MGS Łódź

W nocy z 14 na 15 maja 2011 roku od godziny 18.00 w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi odbędą się obchody Nocy Muzeów.

Galeria Willa w Łodzi, fot. Piotr Tomczyk

Galeria Willa w Łodzi, fot. Piotr Tomczyk

W programie:

Ośrodek Propagandy Sztuki

  • zwiedzanie wystawy: Andrzej Łobodziński. Obrazy i etiudy komputerowe
  • zwiedzanie wystawy: Danuta Wieczorek. Grafiki i obrazy
  • Malarskie puzzle – wyjątkowa zabawa dla dzieci i dorosłych polegająca na układaniu puzzli malarskich, składających się z elementów wykonanych w skali 2:1. Jako wzory dla układających puzzle posłużą oryginalne dzieła z kolekcji Galerii.
  • Psychocukier nocą smakuje najlepiej… Koncert zespołu Psychocukier.

Po raz pierwszy w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi, podczas Nocy Muzeów, zagra na żywo zespół rockowy Psychocukier. Zespół ma na koncie dwie płyty, debiut Małpy Morskie z 2007 r. oraz No More Work! (2008). Obydwie zebrały wiele entuzjastycznych recenzji. Obecnie trwają prace nad trzecią płytą, która będzie nosiła tytuł Królestwo i ukaże się jesienią tego roku.

Psychocukier to zespół, który wie do czego służą gitarowe wzmacniacze. Muzycy słyną z poczucia humoru i wyjątkowo energetycznych koncertów.

  • Kiermasz wydawnictw Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi.

Galeria Willa

  • Wystawa: Andrzej Różycki. Poetyka form
  • Wieczór z secesją

Już po raz drugi Miejska Galeria Sztuki w Łodzi zaprasza zwiedzających do secesyjnej willi Leopolda Kindermanna, gdzie wprowadzi w klimat epoki przełomu XIX i XX wieku. Jest to jedna z ostatnich okazji podziwiania tego obiektu przed nadchodzącym kompleksowym, długoterminowym remontem konserwatorskim.

Ten wyjątkowy i niepowtarzalny stylowo obiekt, zaprojektowany przez znanego i cenionego architekta Gustawa Landau-Gutentegera, powstały w 1903 roku, kolejny raz zostanie udostępniony gościom Nocy Muzeów. Po wnętrzu oprowadzi i opowie o historii jej właścicieli pracownik Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi. Oprowadzanie nastąpi o godzinie 18.00 i 20.00

Dodatkowo gości Nocy Muzeów w klimat secesji wprowadzi grupa kilkunastu młodych aktorów – młodzieży z XXXIV LO im. Krzysztofa Kieślowskiego w Łodzi, wcielających się w kreacjach historycznych w postacie żyjące w tamtej epoce. Będzie to niepowtarzalna okazja do zrobienia pamiątkowych fotografii.

14-15 maja 2011 r., od godz. 18.00
Miejska Galeria Sztuki w Łodzi:

Galeria Willa
ul. Wólczańska 31

Ośrodek Propagandy Sztuki
Park im. H. Sienkiewicza

Dodaj komentarz