• 2011-05-14

Aukcja charytatywna na rzecz Muzeum Sztuki Nowoczesnej podczas Nocy Muzeów

14 maja 2011 roku o godzinie 19.00 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie podczas Nocy Muzeów odbędzie się druga edycja aukcji charytatywnej zorganizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Aukcja charytatywna w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, materiał udostępniony przez organizatora

Aukcja charytatywna w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, materiał udostępniony przez organizatora

Celem aukcji jest zebranie środków na zakup szczególnego dzieła sztuki do powstającej kolekcji Muzeum: pracy Zbigniewa Libery z 1996 roku Lego. Obóz koncentracyjny. Uznana za najsłynniejsze dzieło tego artysty praca będzie jedynym takim egzemplarzem w kolekcjach muzealnych w Polsce.

Uczestnikom Nocy Muzeów chcemy zaoferować niezwykłe przedmioty związane z wybitnymi twórcami sztuki współczesnej (nie będą to dzieła sztuki). Dzięki zaangażowaniu artystów i galerii będzie można wylicytować dary sygnowane przez Wojciecha Fangora, Romana Opałkę, Anette Messanger, Luca Tuymansa, Pawła Althamera, Paulinę Ołowską, Radka Szlagę, Honzę Zamojskiego, Przemka Mateckiego, Katarzynę Przezwańską, Agnieszkę Polską, Monikę Sosnowską, Roberta Kuśmirowskiego i innych. Dla szczególnych miłośników Zbigniewa Libery możliwość wylicytowania indywidualnego spotkania z artystą na kolacji.

Dodatkowo na aukcji znajdą się ciekawe i piękne przedmioty podarowane przez przyjaciół Muzeum: rysunek wykonany przez utalentowaną plastycznie Miss Polonia 2010 Rozalię Mankiewicz, kreacje Ani Kuczyńskiej i Justyny Chrabelskiej, samochód Mercedes na weekend, perfumy i akcesoria z butiku Horn & More, specjalnie sygnowana torebka Sabriny Pilewicz, płyta z autografem Eltona Johna i wiele innych niespodzianek.

Podczas Nocy Muzeów na Pańskiej będzie można także kupić specjalnie zaprojektowaną pamiątkową koszulkę z rysunkiem Wojtka Bąkowskiego.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
ul. Pańska 3
00-124 Warszawa

Dodaj komentarz