• 2011-05-13

Piernikowa chatka

14 maja 2011 roku o godzinie 18.00 w Galerii w Ratuszu w Lesznie odbędzie się wernisaż wystawy Piernikowa chatka. Wystawę będzie można oglądać do 28 maja 2011 roku.

Piernikowa chatka, zaproszenie na wystawę, materiały udostępnione przez Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie

Piernikowa chatka, zaproszenie na wystawę, materiały udostępnione przez Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie

Podczas wystawy swoje prace zaprezentują: Weronika Teplicka, Ania Sobkowiak i Marcin Jażyński, Bartek Zygmunt Siegmund i Diana Ronnberg.

Tytuł wystawy Piernikowa chatka odnosi się do baśni Braci Grimm, baśni o spełnionych marzeniach. Czyste białe kamienie prowadziły do domu bohaterów baśni, Jasia i Małgosi. Niestety bezskutecznie. Dlatego piernikowa chatka stała się dla nich nowym domem czarownym, ale i, jak się okazało, więziennym miejscem.

Cudowny domek symbolizuje pułapkę i luksus jednocześnie. Place and displace. Jest formą translokacji do pięknych, ale i okrutnych snów, miejscem z którego dzieci próbowały się wydostać aby powrócić do rodzinnego domu, domu z kamienia…Zasnuwając się w złudne marzenia, zapominamy o rzeczywistości i jej realnym pięknie. Zamieszkując ułudną krainę szczęścia, słodkości, medialnych opowieści, centrów handlowych zapominamy o prawdziwym smaku, zmysłach, emocjach…

Piernikowa chatka cz.2 to kolejna edycja gościnnej wystawy z Galerii [ON] w Poznaniu, z cyklu tzw. wystaw rezydencyjnych.
Kuratorzy: Magdalena Komborska i Seweryn Swacha.

Wernisaż: 14 maja 2011, godz.18.00
Wystawa czynna od 14 do 28 maja 2011
Galeria w Ratuszu
Leszno – rynek

Dodaj komentarz