• 2011-05-13

Kev Fox przed The Black Heart Procession

29 maja 2011 roku o godzinie 20.00 w poznańskim klubie Blue Note w roli supportu przed The Black Heart Procession wystąpi pochodzący z Angliaa Kev Fox.

Kev Fox (zdj. udost. przez Agencję Artystyczną Go Ahead)

Kev Fox (zdj. udost. przez Agencję Artystyczną Go Ahead)

Kev Fox to muzyk związany ze sceną Manchesteru, a obecnie tworzący w Północnej Walii. Charakterystyczna, stylowa postać, szczególnie dobrze znana angielskim i irlandzkim wielbicielom oryginalnych, akustycznych dźwięków. W zeszłym roku wydał minialbum Help Yourself, który – bez wsparcia prasy ani wytwórni – sprzedał się w nakładzie 5000 egzemplarzy. Od trzech lat intensywnie w trasie, bez większego trudu zdobywa serca słuchaczy w całej Europie.

W trakcie swojego drugiego pobytu w Polsce zauroczył swoim brzmieniem nie tylko widownię, ale także uznanego polskiego muzyka i producenta, Andrzeja Smolika, który zaprosił Foxa do współpracy. Rezultatem jest wspólnie nagrany singiel promujący nową płytę Smolika, której premiera miała miejsce jesienią tego roku. Kev tak upodobał sobie polską publiczność, a ona jego, że odbył tu już cztery trasy koncertowe zdobywając sobie uznanie mediów i wzruszenie słuchaczy.

Wiosną wraca po raz kolejny promując swój nowy album, który ma się ukazać w kwietniu 2011. Misternie skonstruowane melodie pełne melancholii, niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal przeciwstawiony minimalistycznemu brzmieniu gitary, kontrabasu i śladowej sekcji rytmicznej – to wszystko będzie można usłyszeń podczas koncert.

29 maja 2011 roku, godzina 20.00
Blue Note
ul. Kościuszki 76/78
Poznań

Dodaj komentarz