Skrzyżowanie niepodporządkowane

12 maja 2011 roku w ramach Fotofestiwalu i cyklu Skrzyżowanie niepodporządkowane w Klubokawiarni Owoce i Warzywa w Łodzi odbędzie się spotkanie Porządek vs chaos.

Spotkanie obejmie drugi już panel dyskusyjny, który tym razem poruszy wątek porządek vs chaos Do rozmów zaproszeni zostali artyści, którzy często stoją na przeciwnych krańcach zjawiska urban artu: IxiColor (Vlepvnet/Massmix)i Sławek Zbiok Czajkowski oraz Typoets i Gregor Gonsior.

Prowadzeniem i moderacją paneli zajmuje się Miesto z Fundacji Vlepvnet. Poza samą dyskusją artyści zaprezentują swoją prace oraz wkleją się dyskretnie w ściany lokalu Owoce i Warzywa.

Street art, urban art, postgraffiti to pojęcia już znane na artystycznej scenie świata, Europy i Polski. Wizualnie temat jest znajomy i rozpoznawalny – kolorowe wrzuty, wielkoformatowe vlepki, rysunki, zacieki, chlapnięcia farbą, murale mniejsze i większe to coś, co widzimy codziennie na ulicach, w autobusach, na pociągach i wzdłuż linii kolejowych. Nie wszyscy jednak wiedzą, że światek urban artu przeżywa rozterki i ma swoje problemy.

W ramach cyklu Skrzyżowania niepodporządkowane organizatorzy prezentują kontrowersyjne tematy, chcąc pobudzić scenę i publiczność do dyskusji.

12 maja 2011 roku godz. 18.00
Klubokawiarnia Owoce i Warzywa
Ul. Traugutta 9
Warszawa

Dodaj komentarz