• 2011-05-12

Monodram “Miłka”

16 maja 2011 roku o godz. 19.00 w Gdańskim Archipelagu Kultury dzięki Teatrowi w Blokowisku odbędzie się monodram Krzysztofa Grabowskiego pt. Miłka według dramatu Michała Walczaka Piaskownica.

Krzysztof Grabowski "Miłka" monodram

Krzysztof Grabowski "Miłka" monodram

Ze słynnego już dramatu, który nierozerwalnie wręcz kojarzy się z dwójką głównych bohaterów, została wyrzucona Miłka. Pozostał Protazek. Sam sobie. Próbuje on walczyć, ale sam nie wie o co. Próbuje walczyć, ale nie wie dla kogo. Walczy, choć nie ma nawet z kim. Chce krzyczeć i nie ma na kogo. Sam nie wie gdzie jest, kim jest i nie wie, czy kogokolwiek to interesuje.

Miłka to opowieść o totalnej samotności, o poszukiwaniu siebie samego, o osobie, która nie umie się odnaleźć, nie potrafi określić, kogo potrzebuje, a kiedy już stwarza sobie przyjaciółkę, to nie potrafi z nią żyć. Utwór ten Grabowski najchętniej prezentuje w piwnicach lub na strychach, chętnie przy otwartym oknie. Duży wpływ na spektakl, na improwizację, mają bowiem odgłosy, jakie dochodzą do aktora z ulicy.

Jarosław Grabarczyk, Dziennik Elbląski (18 grudnia 2009 r.)

Miłka – monodram w wykonaniu Krzysztofa Grabowskiego – zwycięzca 38. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Jednego Aktora, Wrocław 2009

Plama Gdański Archipelag Kultury
ul. Pilotów 11
80-460 Gdańsk

Dodaj komentarz