• 2011-05-11

Film “Bobasy” w kinach od 20 maja

20 maja 2011 roku odbędzie się polska premiera filmu Bobasy. To niezwykły dokument, który w Stanach Zjednoczonych z powodzeniem konkurował z kasowymi przebojami Starcie tytanów 3D i Kick Ass.

"Bobasy" Thomas Balmès, plakat

"Bobasy" Thomas Balmès, plakat

Trzykrotny zdobywca Cezara i współtwórca światowych sukcesów Mikrokosmosu i Makrokosmosu Bruno Coulais oraz autor najbardziej kasowych francuskich komedii w Polsce – Mikołajek oraz Asterix i Obelix: Misja Kleopatra Alain Chabat przedstawiają wzruszający, barwny i zaskakująco zabawny obraz największego cudu natury.

W zjawiskowych Bobasach obserwujemy pierwszy rok z życia czwórki maluchów, od niezapomnianej chwili narodzin aż do przełomowego pierwszego kroku dzielnych bohaterów. Cztery sympatyczne brzdące zdaje się wszystko dzielić, ale w obiektywie kamery cenionego dokumentalisty Thomas Balmèsa energiczna Mari z Tokio, niezłomny Ponijao z Namibii, wszędobylski Bayarjagal z Mongoli, oraz pławiąca się w luksusach Hattie z San Francisco udowadniają, że ciekawość świata, pęd do przygody i bezkresna miłość do mamy łączy dzieciaki ze wszystkich krańców świata. Wyjątkowej urody zdjęcia realizowane w egzotycznych plenerach, wirtuozerski montaż Craiga McKaya nominowanego do Oscara za Milczenie owiec, a przede wszystkim zniewalające urokiem dzieci.

Powrót do czasów kina, które otwierało nam oczy na inne światy, innych ludzi. Porywające! Matt Zoller Seitz, Slant Magazine
Niezwykły film z rozkosznymi gwiazdami, pełen ciepłego, orzeźwiającego poczucia humoru Claudia Puig, USA Today
Trudno oprzeć się tym dzidziusiom. Bobasy sprawią, że odzyskasz wiarę w ten zadziwiający, niezwykły i niezaprzeczalnie czarujący gatunek. A. O. Scott The New York Times

Francja, 2010
Reżyseria: Thomas Balmès
Scenariusz: Thomas Balmès wg pomysłu Alaina Chabat
Muzyka: Bruno Coulais (Koralina i tajemnicze drzwi, Pan od muzyki, „akrokosmos, Himalaya – dzieciństwo wodza, Mikrokosmos)

Dodaj komentarz