• 2011-05-11

Wystawa fotografii Artura Jastrzębskiego

14 maja 2011 roku o godzinie 17.30 w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie w Galerii Sztuki ATTIS odbędzie się wernisaż wystawy Artura Jastrzębskiego pt: Wielka woda w Paprocanach.

Artur Jastrzębski "Wielka woda w Paprocanach"

Artur Jastrzębski "Wielka woda w Paprocanach"

Wystawa jest prezentowana w ramach Sekcji ShowOFF festiwalu, gdzie swoje miejsce znaleźli artyści, którzy rozpoczynają obcowanie z materią fotografii. Z pośród pięciuset przesłanych zgłoszeń w tegorocznej edycji wytypowano jedynie dwunastu artystów o innowacyjnym i świeżym podejściu do otaczającej rzeczywistości.

Jednym z nich jest Artur Jastrzębski, którego cykl pokazuje estetyczne spojrzenie na tragedie jaką była powódź w Ośrodku Wypoczynkowym w Paprocanach. Nie jest to spojrzenie dokumentalisty, który chce uchwycić charakter wydarzenia ale wrażliwego i otwartego artysty. Odrealnione pejzaże pozwalają widzowi dostrzec piękno niebezpiecznego żywiołu.

O pracach artysty pisze Krzysztof Miller: Autor daje nam czystą formę biało-czarnych kompozycji. Zaprasza nas do pełnej ciszy i spokoju transcendentnej medytacji. Z drugiej strony wybrane przez niego tematy intrygują tajemnicą i magią, jak np. otwarta brama wcale nie zapraszająca do jej przekroczenia, ławka, na której nie usiądziemy aby odpocząć, czy deski surfingowe, na których nie popływamy.

Artur Jastrzębski – urodził się w 1975 roku w Tychach. W 2010 r. zadebiutował wystawą Impresje paprocańskie (MCK w Tychach, MDK w Mikołowie, Galeria Fotografii ŁTF w Łodzi). W konkursie Obiektywnie Śląskie otrzymał wyróżnienie za cykl Cielmice wieś wyjątkowa, natomiast za fotoreportaż Wielka woda w Paprocanach otrzymał nagrody i wyróżnienie (Śląska Fotografia Prasowa 2010, Tychy Press Photo 2011 oraz Sekcja ShowOFF MFK 2011).

Kuratorem wystawy jest Krzysztof Miller
Koordynator: Aleksander Włodyka

Od 14 maja do 11 czerwca 2011 roku
Galeria Sztuki ATTIS – Ryszard Lachman
Ul. Starowiślna 14
Kraków

Dodaj komentarz