• 2011-05-10

Wystawy WRO 2011 Alternative Now

Od 10 do 15 maja 2011 r. we Wrocławiu odbędzie się 14. Biennale Sztuki Mediów WRO 2011 Alternative Now. W programie szereg wystaw, które będą trwać do końca maja, a niektóre nawet do połowy września 2011 r.

TheGreenEyl - Szepczący Stół, mat. Biennale WRO

TheGreenEyl - Szepczący Stół, mat. Biennale WRO

Biennale WRO to wiodący międzynarodowy przegląd sztuki mediów w Polsce i Europie Centralnej, od 1989 r. prezentujący dzieła tworzone współczesnymi środkami kreacji i komunikacji. W programie znajdują się prezentacje wideo art, instalacje, performansy, koncerty multimedialne, projekty interaktywne i sieciowe, a także zjawiska kultury partycypacyjnej związane z rozwojem social media.

Wystawy, które odbędą się podczas biennale WRO 2011 Alternative Now:

  • Moving Stories,

Miejsce: Centrum Sztuki WRO,
Termin: 10.05-18.09.2011 r.

Wystawa najnowszych prac sześciu artystów stosujących zróżnicowane strategie pracy z ruchomym obrazem i mediami elektronicznymi; od prac wideo Candice Breitz, Mihai Grecu, Nicolasa Provosta, przez wielokanałowe instalacje filmowe Rainera Gamsjägera i Masbedo (Nicolò Massazza i Iacopo Bedogni), po nowatorską technologicznie instalację interaktywną Oceanus Pawła Janickiego.

  • Wystawa WRO 2011 Alternative Now

Miejsce: Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Pasaż Pokoyhof
Termin: 10.05-19.06.2011 r.

Ekspozycje stworzą prace wideo, obiekty i instalacje wybrane z ponad 2000 zgłoszeń nadesłanych na tegoroczny festiwal. Wszystkie prezentowane dzieła powstały w przeciągu ostatnich dwóch lat, większość pokazana zostanie w Polsce po raz pierwszy, niektóre mieć będą swoje światowe premiery. Będzie można prace artystów m.in. z USA, Japonii, Brazylii, Niemiec, Francji, Holandii, Estonii, Hiszpanii, Szwajcarii czy Ukrainy.

  • Grupa TheGreenEyl – Instalacja interaktywna Szepczący Stół (Whispering Table), (Niemcy, Francja)

Miejsce: Galeria Entropia,
Termin: 10-27.05.2011 r.

Instalacja, powstała na zamówienie Muzeum Żydowskiego w Berlinie, opowiada o symbolicznych związkach pożywienia i religii. Okrągły stół otoczony jest krzesłami i nakryty porcelanową zastawą. Każda z jego czterech części odpowiada innej rytualnej uczcie: związanym z Pesach, żydowskim Sederem i Mimouną, muzułmańskiemu świętu wiosny Nawruz i chińskiemu Festiwalowi Głodnych Duchów.

  • Igor Krenz – Morfologia matematyczna w teledetekcji – nowe prace

Miejsce: Atelier WRO

Punktem odniesienia wystawy jest książka naukowa o tym samym tytule i konsekwentne odtworzenie zawartego w niej opisu metody stosowanej w przetwarzaniu i analizie obrazów cyfrowych.

14. Biennale Sztuki Mediów WRO 2011 Alternative Now
10-15.05.2011 r.

Centrum Sztuki WRO
Widok 7
Wrocław

Muzeum Narodowe we Wrocławiu
Pl. Powstańców Warszawy 5
Wrocław

Pasaż Pokoyhof
Św. Antoniego 2-4
Wrocław

Galeria Entropia
Rzeźnicza 4
Wrocław

Atelier WRO
Kuźnicza 29A
Wrocław

Galeria EMDES
Bolesława Chrobrego 24
Wrocław

Dodaj komentarz