• 2011-05-10

Urodzinowy miesiąc kina Lab

Od 11 maja 2011 roku w ramach 11 urodzin Kina Lab w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie odbędzie się szereg ciekawych propozycji filmowych, które zostaną zainaugurowane pokazem wytypowanym przez widzów.

Bogna Burska "Wind still", found footage video, 2006/2007

Bogna Burska "Wind still", found footage video, 2006/2007

Uroczysty seans filmowy połączony z urodzinowym przyjęciem odbędzie 12 maja o godz. 20.30. W celu wytypowania pokazu specjalnego wybranych zostało 11 filmów z których jeden, który otrzyma najwięcej głosów zostanie wyświetlony w urodzinowy wieczór.

Ponadto Kino Lab zaprezentuje nam przegląd twórczości Found footage Bogny Burskiej. Kino głównego nurtu –reprezentujące schematyczne postawy oraz stereotypowe zachowania – inspiruje Burską do tworzenia katalogów, na które składają się rozmaite sceny, gesty, narracje. Artystka tworzy opowieści, odsłaniając to, co ukryte pomiędzy obiegowymi znaczeniami. Filmy Burskiej utrzymują widza w stanie napięcia, niepewności, lęku podejmując otwarte pytania o konstruowanie tożsamości, o role przypisane płciom oraz ich reprezentacje w obrazach filmowych.

Kolejnym punktem programu będzie spotkanie z filmem francuskim takim jak 7 lat w reż. Jean Pascal Hattu i Na linach w Magaly Richard-Serrano czy też przegląd prezentujący najciekawsze filmy portugalskie – dokumentalne i fabularne – z ostatnich dziesięciu lat jak.

Ponadto w majowym repertuarze przewidziane są również projekcje czeskich animacji lalkowych dla najmłodszych widzów, którym zaprezentowane pokazy dostarczą niezbędnej wiedzy o otaczającym ich świecie.

Projekcje odbywać się będą od 12 do 31 maja 2011 roku.

Centrum Sztuki Współczesnej
Kino Lab
Ul. Jazdów 2
Warszawa

Dodaj komentarz