• 2011-05-07

Katarzyna Karpowicz: Przemiany

13 maja 2011 roku o godzinie 17.00 w BWA Galerii Zamojskiej odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa Katarzyny Karpowicz Przemiany.

Katarzyna Karpowicz, Przemiany, materiały udostępnione przez BWA Galerię Zamojską

Katarzyna Karpowicz, Przemiany, materiały udostępnione przez BWA Galerię Zamojską

Malarstwo Katarzyny Karpowicz jest refleksją na temat tajemnicy człowieka. Nostalgiczne pejzaże przemierzają postaci ludzi i zwierząt,wyjęte jakby z marzeń sennych. Pogodzone ze sobą żyją w świecie pełnym melancholii.

Wyszukany i szlachetny kolor tych płócien świadczy wyraźnie o przejętych talentach od znanego kolorysty, ukochanego ojca artystki, Sławomira Karpowicza. Za życia był on orędownikiem utworzenia na Zamojszczyżnie kolonii artystycznej, podkreślając niezwykłą wagę i walory kulturowe magicznego Szczebrzeszyna.

Wydaje się, że wystawa malarstwa Katarzyny Karpowicz w BWA Galerii Zamojskiej jest niezwykłym hołdem artystki złożonym ojcu (Jerzy Tyburski).

Katarzyna Karpowicz – ur. w 1985 r. w Krakowie. W 2005 roku ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie i zaczęła studia na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP. Studiowała w pracowni prof.Grzegorza Bednarskiego uzyskując dyplom z malarstwa w pracowni prof. Leszka Misiaka w 2010 r.

Wernisaż: 13 maja o godz.17.00
BWA Galeria Zamojska
22-400 Zamość
ul. Staszica 27

Dodaj komentarz