• 2011-05-06

Wilk bardzo zły

6 maja 2011 r. o godzinie 18.00 w galerii Art Agenda Nova w Krakowie odbędzie się otwarcie wystawy trzech artystek: Natalii Bażowskiej, Ewy Juszkiewicz i Agaty Kus pt. Wilk bardzo zły.

Natalia Bażowska. Materiały udostępnione przez organizatora

Natalia Bażowska. Materiały udostępnione przez organizatora

Nie jest łatwo przedzierać się przez gęstwinę lasu. Należy uważać na wystające korzenie, lawirować pomiędzy rozpościerającymi się gałęziami. Baśniowa rzeczywistość przyrody, skrywa w sobie pochowane w zakamarkach wyobraźni historię, o wilku bardzo złym, zakopanym skarbie, zagubionej wśród zarośli dziewczynce.

Wystawa Natalii Bażowskiej, Ewy Juszkiewicz i Agaty Kus Wilk bardzo zły to trzy indywidualne narracje artystyczne oparte na spotkaniu baśniowej dziewczynki z zwierzęciem. Spotkanie z nim jest nieuniknione by iść dalej, dojść do krańca lasu. Wilk nie zawszę bywa zły…Czasem pomiędzy nim a złotowłosą dziewczynką rodzi się przedziwna fascynacja. A pomiędzy liśćmi migoczą pytania. Gdzie iść? Czy może lepiej zostać i pozwolić baśni rozwijać się w naszej głowie?

kuratorka: Marta Kudelska

Natalia Bażowska ur. w 1980 r. Studentka malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W zeszłym roku obroniła doktorat dotyczący wpływu przekazów wizualnych na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. W swojej sztuce sięga do nieświadomości zbiorowej i redefiniuje pojęcia emocji. Fascynują ją zależności pomiędzy istotami żywymi.

Ewa Juszkiewicz. Materiały udostępnione przez organizatora

Ewa Juszkiewicz. Materiały udostępnione przez organizatora

Ewa Juszkiewicz ur. w 1984 roku w Gdańsku. Od 2010 roku doktorantka na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W latach 2004-2009 studentka malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom w pracowni malarstwa prof. Macieja Świeszewskiego, aneks z rysunku w pracowni prof. Marii Targońskiej. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz animacją. Współtworzy vj-ski kolektyw AAA Tanie Wizualki. Nominowana do Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury 2010 oraz Sztorm Roku 2009 w kategorii sztuki plastyczne.

Laureatka nagrody specjalnej w finale 8 edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii, miesięcznego stypendium w Walencji. Laureatka pierwszej nagrody w konkursie TheOneMinutes, III Nagrody na II Multimedia Szajna Festiwal oraz finalistka 02.Festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves 2010. Stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego. Uczestniczka Miedzynarodowych Warsztatów Artystycznych Pienków oraz wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Agata Kus pochodzi z Krosna. Obecnie studiuje na Wydziale Malarstwa Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni Prof. Leszka Misiaka. Zajmuje się głównie malarstwem, rysunkiem, kolażem, tkaniną, tworzeniem obiektów przestrzennych i video. Wraz z Katarzyną Kukułą tworzy grupę Kuku Kuku.

Agata Kus. Materiały udostępnione przez organizatora

Agata Kus. Materiały udostępnione przez organizatora

Wilk bardzo zły
otwarcie: 6.05.2011 r., godzina 18.00
6.05 – 24.05.2011 r.
poniedziałek – piątek godz. 11.00-18.00

Art Agenda Nova
Kochanowskiego 10/12 (wejście od podwórka)
Kraków

Dodaj komentarz