• 2011-05-06

9. Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego

W dniach od 11 do 15 maja 2011 roku w Warszawie odbędzie się 9. Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego, który jest organizowany przez Teatr Konsekwentny.

Piotr Cieplak, Patryk Zakrocki, Paweł Szamburski, spektakl "O niewiedzy w praktyce – czyli rowerem do Portugalii"

Piotr Cieplak, Patryk Zakrocki, Paweł Szamburski, spektakl "O niewiedzy w praktyce – czyli rowerem do Portugalii"

Po raz pierwszy festiwal rozpoczyna się premierą monodramu. Teatr Konsekwentny specjalnie przygotował prapremierowy spektakl Kto znajduje, źle szukał A. Veterynaji, w reżyserii Leny Frankiewicz, występuje Dorota Abbe.

Wśród gwiazd, mistrzów monodramu, zobaczyć będzie można Bronisława Wrocławskiego w spektaklu Obudź się i poczuj smak kawy, Piotra Cieplaka w interdyscyplinarnym projekcie duetu SzaZA – Dzienniki rowerowe oraz zwycięzcę ubiegłorocznej edycji Przeglądu Marka Cichuckiego w monodramie Belfer Jean-Pierre Dopagne’a.

W programie także projekty muzyczne. Po raz kolejny wystąpi Czesław Mozil, tym razem z premierowym programem Czesław Śpiewa Solo Act. Po raz pierwszy Mariana Sadovska, ukraińska piosenkarka, kompozytorka, performerka i aktorka i Sambor Dudziński w multiinstrumentalnym projekcie Manufactura.

Spektakle będą się odbywały na dwóch scenach na warszawskiej Starówce, Scenie Staromiejskiej i Starej Prochowni. Ale to nie wszystko, wydarzenia będą się odbywały także na skwerze przed Starą Prochownią- koncert zespołu Nasi Starzy- Mały Big Bit Ukulele oraz performance Wiktora Malinowskiego.

Zakończyły się kwalifikacje do konkursu. Do Biura Festiwalowego spłynęło 32 zgłoszenia, z których do konkursu zostanie dopuszczonych 10 monodramów.

Spektakle konkursowe będzie oceniać jury w składzie: Nina Mazur (obserwator miedzynarodowy), International One Man Show Assocoation Festival/ ITI, Jacek Wakar- krytyk teatralny/ Przekrój, Michał Walczak- dramaturg, reżyser. Adam Sajnuk- Dyrektor Artystyczny Przeglądu/ Teatr Konsekwentny oraz osoba z pośród publiczności.

Teatr Konsekwentny
Stara Prochoffnia,
ul. Boleść 2
oraz

Scena Staromiejska,
ul. Jezuicka 4
Warszawa

Dodaj komentarz