• 2011-05-05

Rafał Mazur D’incise w krakowskiej Alchemii

8 maja 2011 roku o godzinie 20.00 w krakowskim Klubie Alchemia odbędzie się koncert formacji Rafała Mazura i D’incise – elektroakustycznego kwintetu wykonującego free iprovised music.

Skład zespołu:

  • D’incise – elektronika, obiekty dźwiękowe
  • Jonas Kocher – akordeon
  • Ludger Henning – elektronika, obiekty dźwiękowe
  • Tomek Chołoniewski – perkusja
  • Rafał Mazur – akustyczna gitara basowa

D’incise

W 2002 roku zaczął produkować różne rodzaje muzyki elektronicznej, od dubu po elektronikę, niebezpiecznie przesuwając się jednak na bardziej eksperymentalne metody elektroakustyczne. Po wyprodukowaniu przez siebie pierwszej płyty w 2004r. D’incise zaczął rozpowszechniać ją na różnych portalach internetowych. Przy tworzeniu własnych improwizacji posługuje się laptopem, mikrofonami i różnego rodzaju zabiegami na różnych obiektach.

Jonas Kocher

Akordeonista i kompozytor, studiował m.in. z Teodoro Anzellotti, Pierre Georges Aperghis. Współpracuje regularnie jako akordeonista w improwizowanych zestawieniach z takimi muzykami, jak Michel Doneda, Christian Wolfarth, Olivier Toulemonde, Alfredo Costa Monteiro, Luca Venitucci, Joke Lanz, Jacques Demierre, Christian Kestena, Gaudenz Badrutt, Christian Müller. Twórczość Kochera polega na odkrywaniu powiązań pomiędzy dźwiękiem, hałasem, ciszą i procesem słuchania. Jako kompozytor realizuje projekty, które zawierają elementy przedstawienia, instalacji utworów koncertowych.

Ludger Henning

Od początku lat 90-tych Ludger Henning zajmuje się eksperymentalnym generowaniem dźwięków na różnego rodzaju przedmiotach i materiałach. Poprzez ukończone studia filmowe w Dortmundzie, studia designerskie w Bauhaus, oraz studia muzyki elektroakustycznej w Weimarze rozpoczął pracę nad instalacjami dźwiękowymi i od tej pory rozwija elektroakustyczną i elektroniczną muzykę z wykorzystaniem komputera. Jako technik, programista i nagłośnieniowiec pracował z takimi osobami, jak Hans Joachim Hespos, Gary Hill, Robin Minard, Jill Scott, czy Bill Viola.

Tomek Chołoniewski

Perkusista, improwizator. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie. Jego zainteresowania skupiają się na szeroko pojętej muzyce współczesnej. Współpracował z wieloma muzykami, tancerkami oraz artystami wideo. Występował na wielu festiwalach w Polsce i na świecie. Działalność koncertową łączy z pedagogiczną. Uczy gry na perkusji w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. B. Rutkowskiego w Krakowie. Współpracuje też z Uniwersytetem Dzieci, gdzie prowadzi warsztaty muzyczne. Jest autorem muzyki do filmów animowanych Marty Pajek. Współpracuje również z gdańskim teatrem tańca Amareya.

Rafał Mazur

Gitarzysta jazzowy, który rozwinął zaawansowane i indywidualne podejście do gry na swoim instrumencie i improwizacji w ogóle, w których brzmienia, techniki i gesty łącza się w procesie twórczym. Bezkompromisowe standardy muzyczne idą w parze z wyrafinowaniem jego dowcipu i postawą na i poza sceną. Odgrywa ważną rolę w Krakowie w celu wspierania młodych artystów i muzyki improwizowanej.

8 maja 2011 roku, godzina 20.00
Klub Alchemia
ul. Estery 5
Kraków

Dodaj komentarz