• 2011-05-05

Festiwal Sztuki Interakcje w Bielsku-Białej

7 maja 2011 roku w Galerii Bielskiej BWA odbędzie się bielska edycja XIII Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Interakcje. Prezentacje będą odbywały się w godzinach: 17.00–20.00.

Festiwal Sztuki Interakcje, edycja bielska, plakat udostępniony przez Galerię Bielską

Festiwal Sztuki Interakcje, edycja bielska, plakat udostępniony przez Galerię Bielską

Festiwal Interakcje, organizowany przez Stowarzyszenie Działań Artystycznych Galeria OFF w Piotrkowie Trybunalskim, jest jednym z najciekawszych przeglądów sztuki w Europie. W tym mieście trwa on od 9 do 13 maja 2011 roku.

W tym roku w festiwalu uczestniczą artyści z Europy, USA, Kanady, Azji, a także Australii i Filipin. Galeria Bielska BWA – od ośmiu lat prezentująca wybór performansów z bogatego programu festiwalu – w tym roku zaprosiła do Bielska-Białej czworo artystów.

Performanse zaprezentują: Herma Auguste Wittstock, Giovanni Fontana i Gim Gwang Cheol. Appearance przedstawi Przemysław Kwiek.

Herma Auguste Wittstock (Niemcy) – artystka młodego pokolenia, absolwentka Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Brunszwiku w klasie Mariny Abramović – w swoich pracach zajmuje się eksploracją i poszukiwaniem granic pomiędzy publicznością a jej własnym fizycznością.

Giovanni Fontana – włoski artysta, performer i poeta – związany jest z poezją dźwiękową i wizualną, realizuje się od ponad 35 lat w obszarze lingua-art i intermediów.

Gim Gwang Cheol jest artystą młodszego pokolenia, jedną z bardziej wyrazistych postaci na południowokoreańskiej scenie performans. W jego realizacjach uwagę zwraca niezwykle oszczędna, choć niebywale silna i atrakcyjna warstwa wizualna.

Przemysław Kwiek, urodzony w 1945 roku w Warszawie – rzeźbiarz, autor instalacji, filmów, interwencji, performer, akcjoner i malarz – zaprezentuje swój Appearance 178 (określenie appearance artysta stosuje od początku samodzielnej działalności dla swych wystąpień, obejmujących wiele odmian sztuki multimedialnej).

Kuratorem bielskiego pokazu jest Dariusz Fodczuk, artysta, performer, zaś organizatorami: Galeria Bielska BWA oraz Stowarzyszenie Działań Artystycznych Galeria OFF w Piotrkowie Trybunalskim.

07 maja 2011 r., godz. 17.00–20.00
Galeria Bielska BWA
Bielsko-Biała
ul. 3 Maja 11

Dodaj komentarz