• 2011-04-30

Razem ale osobno – wystawa fotografii

Od 28 kwietnia do 5 maja 2011 roku w ramach VII Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej w Galerii Schody w Warszawie potrwa wystawa Agnieszki Lucyny Jaźwińskiej i Maji Zembrzuskiej pt: Razem ale osobno.

fot. Agnieszka Lucyna Jaźwińska " Razem ale osobno"

Fot. Agnieszka Lucyna Jaźwińska " Razem ale osobno"

Punktem wyjścia do powstania fotografii było to samo miejsce inspiracji – Stambuł, miasto dwóch kontynentów. Artystki ujęte zderzeniem wielu kultur i wyznań, barwność mieszkańców, wyjątkowo urozmaicona architektura, chciały pokazać dwoistość tego miejsca

W odmienny sposób rejestrowałyśmy obrazy: inaczej postrzegając rzeczywistość i różnie kadrując. Będąc w tych samych miejscach, inne motywy przykuwały naszą uwagę.

Maja Zembrzuska studiowała w Wyższej Szkole Sztuk Wizualnych w Warszawie na kierunku Fotografia, Sztuka Mediów.w 2008  uzyskała tytuł zawodowegy: licencjat sztuki na kierunku Sztuka Mediów w zakresie animacji, ASP Warszawa.Od 2008  do 2011 studiowałam na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydział Sztuki Mediów i Scenografii, kierunek: Sztuka Mediów.

Uzyskała m.in: wyróżnienie honorowe w części konkursowej VII Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2011, wyróżnienia w 4 oraz w 6 z 10 sesji w ramach XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Przestrzeń wyobraźni, nominacje w 6. edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska, wyróżnienie w konkursie V Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2009.

Agnieszka Lucyna Jaźwińska studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Sztuki Mediów, specjalizacja fotografia, od 2008 do 2011 – Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Sztuki Mediów i Scenografii, specjalizacja fotografia. Brała udział również w pięciomiesięcznym stypendium na Uniwersytet Sztuk Pięknych im. Mimara Sinana w Stambule (Turcja), Wydział Malarstwa.

Otrzymała wiele wyróżnień m.in w Wyróżnienie honorowe w części konkursowej VII Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2011, Grand Prix w części konkursowej V Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2009, Wyróżnienie w konkursie p.t. Dzieci w obiektywie, Pińczów, Wyróżnienie w części konkursowej IV Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2008. ponadto brała udział w wielu wystawach zborowych w polsce i zagranicą.

Od 28 kwietnia do 5 maja 2011 roku
Galeria Schody
ul. Nowy Świat 39
Warszawa

Dodaj komentarz