• 2011-04-30

Dawid Czycz w Galerii Zderzak

6 maja 2011 roku o godzinie 19.00 w krakowskiej Galerii Zderzak odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Dawida Czycza pt. Ciała stałe. Wystawa będzie czynna do 28 maja 2011 roku.

Dawid Czycz, Ciała stałe, poster udostępniony przez Galerię Zderzak

Dawid Czycz, Ciała stałe, poster udostępniony przez Galerię Zderzak

Ciała stałe to druga indywidualna wystawa prac Dawida Czycza w Galerii Zderzak. Zawiera najnowsze obrazy, także te dyplomowe, gdyż w maju Dawid kończy studia w pracowni prof. Leszka Misiaka na krakowskiej ASP.

Artysta spojrzy przez lupę na elementy ciała, które ukażą swoją brzydotę i piękno zarazem. Zmultiplikowane palce, pofałdowana skóra – każą zastanowić się nad kondycją człowieka. Skala powiększenia szczegółów bywa brutalna i atakuje widza swoją prawdą. Gesty to nie tylko to, co widzialne, ale także to, co ukryte głębiej.

Jak mówi artysta:

Wystawa opowiada nie tylko o samej fizyczności. Traktuje również o tym, w jaki sposób to, co skrywane, jest przez psychikę wyrażane poprzez szeroko rozumianą mowę ciała.

Już wcześniejsze obrazy Dawida z wystawy O wadach przykuwały uwagę swoją metaforyką i ironią, gdyż świat owadzi na nich przedstawiony odwoływał się w sposób pośredni do społeczeństwa ludzi. Teraz mówią bezpośrednio, o tym, co psychosomatyczne, niechciane i wyrzucane przez podświadomość.

Dawid Czycz, Gabinet cieni, olej, plotno, materiały udostępnione przez Galerię Zderzak

Dawid Czycz, Gabinet cieni, olej, plotno, materiały udostępnione przez Galerię Zderzak

Dawid Czycz – (ur. 1986r.) obecnie studiuje na V roku w krakowskiej ASP, debiutował w Zderzaku udziałem w wystawie Science&Fiction (2009); ponadto brał udział w wystawach: Moon Hostel (2009); Mambo Spinoza (2010); wystawa indywidualna O wadach (Galeria Zderzak 2010) oraz udział w wystawie O dziwnych uczuciach (2011)

Wernisaż: 6 maja 2011 r., godz 19.00.
Wystawa czynna do 28 maja 2011.
Galeria Zderzak
ul. Floriańska 3
31-019 Kraków

Dodaj komentarz