• 2011-04-23

7260 sekund przyjemności

30 kwietnia 2011 roku o godzinie 11.00 w Małym Klubie Bunkra Sztuki w Krakowie rozpoczną się warsztaty zatytułowane 7260 sekund przyjemności.

Mały Klub Bunkra Sztuki

Mały Klub Bunkra Sztuki

Istnieje wielka, a mimo to zupełnie powszednia tajemnica. Wszyscy w niej uczestniczą, każdy ją zna, ale tylko nieliczni o niej myślą. Przeważnie ludzie przyjmują ją taką, jak jest, i wcale ich ona nie dziwi. Tajemnicą tą jest czas.

Ten fragment z książki Momo Michaela Endego stał się inspiracją do warsztatów, które poprowadzi Aleksandra Wasilkowska – architektka, tworząca projekty na pograniczu architektury, nauki i sztuk wizualnych. Wspólnie z architektką spróbujemy odpowiedzieć na pytania: w jaki sposób manifestuje się czas? Czy możemy go tworzyć, rozciągać i skracać? A może da się go ukraść albo zjeść? W warsztatach zakończonych manifestacją na Plantach wezmą także udział Lucjan Szczęsny i Grzegorz Laszuk.

Warsztaty przeznaczone dla dzieci od 5 do 12 lat.

Spotkanie zostanie zrealizowane w ramach projektu Sztuka24h. Edukacja kulturalna w Bunkrze, sfinansowane z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Czas trwania warsztatów: 2 godziny
Koszt warsztatów: 7 zł
Liczba miejsc ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja.
Informacje i zapisy: 12 422 10 52 w. 123, lub bargiel@bunkier.art.pl

Mały Klub Bunkra Sztuki to cykl warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (od 5 do 12 lat) organizowanych przez Galerię Bunkier Sztuki.

Nagrodzony w plebiscycie Gazety Wyborczej główną nagrodą w kategorii Miejsce Roku. Mały Klub Bunkra Sztuki jako jedyny w Krakowie stwarza dzieciom i młodzieży możliwość spotkania z artystami należącymi do najbardziej rozpoznawalnych i twórczych na współczesnej scenie artystycznej w Polsce. Zaproszeni goście oswajają dzieci nie tylko z galeryjną przestrzenią i sztuką współczesną, ale także wprowadzają je w zagadnienia społeczne, takie jak ekologia czy tolerancja.

W ramach Małego Klubu Bunkra Sztuki powstaje unikatowa edycja zabawek, zaprojektowanych dla dzieci przez artystów. Prace, których celem jest promocja sztuki współczesnej wśród najmłodszych odbiorców i ich opiekunów oprócz walorów artystycznych posiadają także wartości edukacyjne.

30 kwietnia 2011 r., godz. 11.00
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki
Pl. Szczepański 3a, 31-011 Kraków

Dodaj komentarz