• 2011-04-21

Filmy w reż. Fernando Eimcke w kinie Alchemia

26 kwietnia 2011 roku w kinie Alchemia w Warszawie odbędą się pokazy dwóch filmów meksykańskich w reż. Fernando Eimbcke.

Sezon na kaczki, plakat

Sezon na kaczki, plakat

Sezon na kaczki to jeden z tych filmów, w których nie dzieje się zbyt wiele, ale fabuła jest bogatsza w treść niż większość efektownych dramatów. Oto spędzamy leniwą niedzielę z dwoma czternastolatkami, najlepszymi przyjaciółmi – Flamą i Moko. Chłopaki mają puste mieszkanie, którym mogą rozporządzać do woli, gry video, napoje, a ulubiony posiłek – pizza – jest już w drodze. To, co miało być po prostu fajnie spędzonym dniem, staje się jednak przejmującą opowieścią o dojrzewaniu, przyjaźni, miłości oraz… samotności. Na jaw wychodzą skrywane lęki i frustracje młodych ludzi przekraczających symboliczną granicę pomiędzy dzieciństwem i nastoletnią dojrzałością.

Nad Jeziorem Tahoe, plakat

Nad Jeziorem Tahoe, plakat

Nad jeziorem Tahoe
Szesnastoletni Juan ucieka z domu w poszukiwaniu szczęścia. W czasie ucieczki rozbija samochód – i cała wyprawa kończy się na słupie telegraficznym. Próbując naprawić auto, spotyka starego mechanika Don Hebera, którego jedynym towarzyszem jest bokser Sica. Poznaje również Lucię, zagubioną młodą matkę, która marzy o wypadzie na rockowy koncert oraz Davida, mającego bzika na punkcie Bruce’a Lee. W tym absurdalnym świecie Juan zaczyna rozumieć tak oczywiste i jednocześnie niewytłumaczalne zdarzenia, jak śmierć…

  • 17:00 Sezon na kaczki – pokaz przedpremierowy – reż. Fernando Eimbcke, Meksyk 2006, 85 min.
  • 18:45 Nad jeziorem Tahoe – reż. Fernando Eimbcke, Meksyk 2008, 85 min.

26 kwietnia 2011 roku
Kino Alchemia
ul. Jezuicka 4

Warszawa

Dodaj komentarz