• 2011-04-16

Exit Only wystawa fotografii Jacqueline Sobiszewskiej

18 kwietnia 2011 roku o godzinie 19.00 w Teatrze Rozmaitości Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy Jacqueline Sobiszewskiej  Exit Only. Wystawa jest pierwszą odsłoną projektu fotograficznego Jacqueline Sobiszewski, którego ideą jest wyjście poza mury teatru i zdobywanie dla fotografii przestrzeni miejskich.

"Teatr Rozmaitości"

"Teatr Rozmaitości"

Tytuł wystawy zainspirowany został tablicą informacyjną zamieszczoną nad wyjazdem z ukrytego parkingu widniejącej na jednym ze zdjęć. To tytułowe wyjście z jednej strony oznacza otwartość na świat, innego człowieka, inność w ogóle i dotyczy oryginalnej formy prezentacji wystawy na dziedzińcu jednej z warszawskich kamienic. Z drugiej strony EXIT ONLY to przecież informacja o zakazie wjazdu. Podjęty temat akcentuje jednokierunkowość czasu i niemożliwego powrotu do przeszłości.

Jacqueline Sobiszewska - operatorka filmowa i reżyserka światła, urodziła się i dorastała w Holandii, studiowała na wydziale operatorskim PWSFTiT w Łodzi, od 2008 roku związana z TR Warszawa. Projektowała oświetlenie do ponad trzydziestu spektakli teatralnych i operowych na scenach polskich i zagranicznych, m.in. w TR Warszawa, Starym Teatrze, Teatrze Narodowych, Burgtheater w Wiedniu, Schaubühne w Berlinie, operach w Lyonie i Monachium, St Ann’s Warehouse w Nowym Jorku i amsterdamskim Toneelgroep. Ma na swoim koncie filmy reklamowe, teledyski, filmy krótkometrażowe i fabularne.

Od 18 kwietnia 2011 roku
Teatr Rozmaitości
Ul. Marszałkowska8
Warszawa

Dodaj komentarz