• 2011-04-15

Dwunasty autorski wykład Moniki Małkowskiej

19 kwietnia 2011 r. o godz. 18.00 w siedzibie Fundacji Atelier w Warszawie odbędzie się ostatni w tym roku szkolnym autorski wykład Moniki Małkowskiej o modzie, obyczajach, kulturze i feminizmie, pt. Zjeżone pieszczochy czyli punk’s never dead.

Monika Małkowska, wykład

Monika Małkowska, wykład

Wykłady są poświęcone temu, kto, kiedy i dlaczego wprowadzał ubraniowe innowacje; które zjawiska mody są najtrwalsze; co je zainspirowało, sprowokowało, wywołało; które przetrwały do dziś. Wszystko to w serii zatytułowanej Co nam zostało z tych lat. Czyli parada modowych matuzalemów w nowoczesnej oprawie. Najbliższy wykład jest poświęcony modzie drugiej połowy lat 60.XX wieku.

Monika Małkowska – absolwentka warszawskiej ASP (dyplom 1975 r. na Wydziale Grafiki Warsztatowej). Krytyk sztuki i publicystka zainteresowana różnymi obliczami kultury wysokiej i popularnej. Pisze do prasy codziennej (od 1994 r. związana etatowo z Rzeczpospolitą) i branżowych periodyków (obecnie do Sztuki.pl i Werandy).

Od połowy lat 80. zajmuje się modą – projektowaniem, poradnictwem i historią stroju. Ciekawi ją też styl życia i obyczajowość, dziedziny nierozerwalnie związane z ubiorem. Poza tym, zajmuje się komiksem oraz literaturą piękną. Od 20 lat współpracuje z radiem (I, II, III program oraz Tok FM) i TVP (od czterech lat – z TVP Kultura). Wykładała w Europejskiej Akademii Sztuk i Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Wańkowicza. Prowadzi blog Jedno oko.

19 kwietnia 2011 r. o godz. 18.00
Fundacja Atelier
ul. Foksal 11, II piętro
Warszawa

Dodaj komentarz