• 2011-04-14

Program stypendialny Young Design 2011

22 maja 2011 roku mija ostateczny termin przyjmowania projektów do 4. edycji konkursu Young Design 2011 organizowanej przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

"Young Design 2011"

"Young Design 2011"

Young Design jest pierwszym w Polsce programem stypendialnym, który przeznaczonym dla studentów i absolwentów uczelni kształcących w kierunku wzornictwa. Głównym celem programu jest wspieranie rozwoju i doskonalenie zawodowe młodych designerów, pomoc w zrozumieniu aktualnych wymagań i realiów rynkowych, a także promocja najzdolniejszych, młodych, polskich projektantów.

Uczestników konkursu oceniać będzie Kapituła Stypendialna. Zaprezentowane prace, poza walorami użytkowymi i estetycznymi, oceniane będą pod kątem innowacyjności, zastosowanych rozwiązań ergonomicznych oraz atrakcyjności rynkowej.

Główną nagrodą w konkursie jest stypendium im. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 złotych, staż w prestiżowym studiu projektowym, indywidualne konsultacje biznesowe. W tegorocznej edycji laureat oraz dwóch finalistów otrzymają również komercyjną licencję programu Rhino – profesjonalnego programu do modelowania 3d. Dodatkowo Laureat odbędzie trzydniowe szkolenie z programu Rhino na wybranym przez niego poziomie.

Patronat honorowy nad programem Young Design przyjął pan Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Do 22 kwietnia można nadsyłać portfolia projektantów.
Organizator: Instytut Wzornictwa Przemysłowego
Patron honorowy: MKiDN

Instytut Wzornictwa Przemysłowego
Ul. Świętojerska 5/7
Warszawa

Dodaj komentarz