• 2011-04-14

Trochę Inny Festiwal Fotografii we Wrocławiu

28 kwietnia 2011 roku o godz. 18.00 w Domu Edyty Stein we Wrocławiu będzie można zobaczyć wystawę niemieckiego fotografa Götza Diergartena METROpolis.

Z cyklu "METROpolis"

Z cyklu "METROpolis"

Götz Dergarten (ur. w 1972 r. w Mannheimie w Niemczech). Studiował w latach 1993-1998, jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Düsseldorfie na kierunku Sztuka i Fotografia u Bernda Bechera. Do 2000r. Kontynuował studia w Wyższej Szkole Projektowania i Sztuki (der Hochschule für Gestaltung und Kunst) w Zürichu. Jego serie fotograficzne wyróżnia konceptualne połączenie typologii i koloru. Motywy architektoniczne stanowią główny punkt fotograficznej działalności artysty. Jego prace prezentowane są regularnie na targach sztuki tj. Art Basel, Art Cologne czy Armory Showin w Nowym Jorku.

Cykl „METROpolis” to eksploracja stacji Metro w 22 europejskich stolicach. Podziemne dworce, niedawno postrzegane za futurystyczne, dziś stały się integralną częścią miejskiego krajobrazu. Zdjęcia z tych, jeszcze anonimowych, przestrzeni publicznych są próbą uchwycenia tego, co wyjątkowe i unikalne z kontekstu niejako banalnego. Diergarten skupiając się na kolorze i formie nie tylko identyfikuje różnice między krajami, ale i podkreśla rolę współczesnego dizajnu w procesie projektowania przestrzeni miejskich. Jak toczy się życie kilkanaście metrów pod ziemią europejskich stolic? Przekonamy się 28 kwietnia!

TIFF – Trochę Inny Festiwal Fotografii powstał z myślą o dynamicznym rozwoju kultury wrocławskiej, w obszarze której wciąż niewiele miejsca poświęca się fotografii. Trochę Inaczej, bo nie kilka dni, a 8 miesięcy trwa program festiwalu, bogaty w różnego rodzaju inicjatywy fotograficzne. TIFF to cykl ośmiu spotkań z uznanymi fotografami z Polski i Niemiec, którzy nie tylko zaprezentują swoje prace na wystawach, ale m.in. podczas spotkań autorskich podzielą się zawodowymi i artystycznymi doświadczeniami w dziedzinie fotografii.

W ramach projektu TIFF odbędzie się cykl ośmiu spotkań z uznanymi fotografami z Polski i Niemiec, którzy nie tylko zaprezentują swoje prace, ale podczas spotkań i wykładów również podzielą się swoimi zawodowymi i artystycznymi doświadczeniami w dziedzinie fotografii.

Jednym z głównych założeń TIFF jest stworzenie odbiorcom możliwości obcowania ze sztuką na najwyższym poziomie. TIFF prezentować będzie sztukę, która wyznacza kierunki, kształtuje gusta i zwiększa świadomość dotyczącą fotografii i jej odbioru. Spotkania będą miały nie tylko wymiar artystyczny, ale i edukacyjny – posłużą zdobywaniu wiedzy i wymianie doświadczeń.

W Trochę Innym Festiwalu Fotografii wezmą udział:

  • Wojciech Wieteska – Autorski pokaz slajdów
  • Grzegorz Przyborek – Wernisaż wystawy Utopia oraz pokaz slajdów
  • Götz Diergarten – Wernisaż wystawy METROpolis oraz pokaz slajdów
  • Andreas Lang – Autorski pokaz slajdów

Festiwal trwa od 26 marca do grudnia 2011 roku
Dom Edyty Stein
Ul. Nowowiejska 38
Wrocław

Dodaj komentarz