• 2011-04-14

Polish Films in English: Rewers / Reverse

18 kwietnia 2011 roku o godz. 19.00 w Kinie Alchemia w Warszawie, zaprezentowany zostanie kolejny film z cyklu Polish Films in English. Tym razem, będzie to jeden z głośniejszych polskich filmów ostatnich lat – Rewers w reż. Borysa Lankosza. Film zdobył główną nagrodę na festwialu w Gdynii oraz był polskim kandydatem do Oscara.

Rewers, plakat filmu

Rewers, plakat filmu

Akcja filmu rozgrywa się w dwóch planach czasowych – we wczesnych latach pięćdziesiątych oraz współcześnie. Główną bohaterką jest Sabina (Agata Buzek), szara myszka, która właśnie przekroczyła trzydziestkę. W jej życiu wyraźnie brakuje mężczyzny. Matka (Krystyna Janda) wie o tym najlepiej, dlatego próbuje za wszelką cenę znaleźć dla swojej córki odpowiedniego kandydata na męża. Całą sytuację kontroluje babcia (Anna Polony), ekscentryczna dama o ciętym języku, przed którą nie uchowa się żadna tajemnica. W przedwojennej kamiennicy pojawiają się kolejni adoratorzy. Żaden z nich nie wzbudza jednak zainteresowania Sabiny. Pewnego dnia, zjawia się uroczy, inteligentny i diabelsko przystojny Bronisław (Marcin Dorociński). Jego obecność rozpocznie serię zaskakujących zdarzeń, które ujawnią drugą stronę kobiecej natury…

Polish Films in English

Polish Films in English

Filmy prezentowane w ramach cyklu przeznaczone są głównie dla publiczności obcojęzycznej, ale także do osób uczących się języka angielskiego oraz wszystkich innych, spragnionych dobrego polskiego kina.

18 kwietnia 2011 roku
godz. 19.00
Kino Alchemia
ul. Jezuicka 4
Warszawa

Dodaj komentarz