• 2011-04-14

“Griga” w Teatrze Nowym

W dniach 16 i 17 kwietnia 2011 roku  o godz. 19.15 w Teatrze Nowym w Krakowie odbędzie się spektakl pt. Griga wg opowiadań Antoniego Czechowa.

"Griga", reżyseria Piotr Sieklucki

"Griga", reżyseria Piotr Sieklucki

Alkohol leje się strumieniami, a każdy wypity kieliszek rozwiązuje języki i – jak to u wschodnich sąsiadów bywa – otwiera dusze.

O spektaklu:

W zapadłej wsi gdzieś w Rosji, w rozlatującej się chałupie, w której jeszcze tylko wódki i śledzi w occie jest pod dostatkiem, na urodzinach u Griszy spotyka się troje przyjaciół z czasów studiów. Alkohol leje się strumieniami, a każdy wypity kieliszek rozwiązuje języki i – jak to u wschodnich sąsiadów bywa – otwiera dusze. Przyjaciele na zmianę to kłócą się, to znów godzą. W jednej chwili żartują i popadają w melancholię. I wspominają… Żadnego z nich matuszka Rosija nie rozpieszczała, każdy w jakimś stopniu zmarnował sobie życie. Młodzieńcze marzenia o świetlanej przyszłości zastąpiła gorzka rzeczywistość. To, co ich otacza, jest tak przygnębiające, że na trzeźwo tego “nie rozbieriosz”. Więc piją, piją na umór i tęsknią do czegoś, co jest lepsze, bo to, że lepsze gdzieś na nich czeka, jest pewne jak potworny kac nazajutrz rano. (Griga – sztuka prawdziwa aż do bólu Monika Rosmanowska Gazeta Wyborcza)

Griga
wg opowiadań Antoniego Czechowa

Reżyseria: Piotr Sieklucki

Występują: Dominik Nowak, Piotr Sieklucki/ Konrad Kosecki, Aneta Wirzinkiewicz/ Katarzyna Chlebny

Teatr Nowy
ul. Gazowa 21
31-060 Kraków

Dodaj komentarz