• 2011-04-13

Break Asymmetry – płyta z okazji czwartych urodzin Good Netlabels

Break Asymmetry to płyta, która została przygotowana z okazji czwartych urodzin serwisu Good Netlabels. Przez ten czas wytwórnia systematycznie publikowała i promowała najciekawsze dokonania niezależnej i darmowej muzyki wydawanej własnym sumptem lub przez internetowe wytwórnie tzw. netlabele.

"Break Asymmetry"

"Break Asymmetry"

Propozycje Good Netlabels utrzymane są w w kręgach elektronicznego, współczesnego jazzu, abstrakcyjnego i instrumentalnego hip-hopu oraz poszukującego downtempa, chilloutu i trip-hopu. Podobny klimat zachowuje również płyta Break Asymmetry.

Słuchacze zeszłorocznej GNs Kompilacji Jazzy Puzzle mogą ponownie spotkać się z twórczością: Printempo, Crookrama, Nienvoxa, Maeda, Thallusa i Bandfx. Nie zabrakło także nowych twarzy i świeżych debiutantów: Ears, B.R.O. Lupid Ocampo, JazzClams, Niteffect, Danny Bow i Quantiefier. Wszyscy zaproszeni goście to artyści wyróżniający i wybijający się na podziemnej scenie, ale również osoby o nietuzinkowych pomysłach i wyjątkowej wyobraźni muzycznej.

Artyści:

 • Printempo

Jedna z największych nadziei polskiego downtempo. Jego pierwszy, wydany rok temu, materiał ukazał się w Estradzie Nagrań. Pojawił się również na kilku składankach (fonoteka 6 remixed, jazzy puzzle, fonoteka 3/4 remixed).

 • Crookram

Artysta przez dłuższy czas związany z węgierską wytwórnią Buda Beats, gdzie wydał dwa solowe materiały. W swoich nagraniach często sięga po stare (analogowe) nagrania, z których tworzy trip-hopowe, hip-hopowe i downtempowe kompozycje.

 • Maed

Związany z nieistniejącą polską wytwórnią 16wersów. W ostatnim czasie zmienia styl z grania nujazzowego na new beat z turntablismem.

 • Nienvox

Kolejna postać ze świata downtempo – Rosjanin pochodzący z Jakaterynburgu, który nagrał kilka ep w takich labelach jak bump foot, dusted wax. Pojawił się również na winylowych wydaniach oficyny Project Mooncircle. Jego najnowsze produkcja My hand make circle in the sunset air była pierwszą premierą w wytwórni Export Label.

 • Thallus

Pochodzi z Niemiec, jest jedną z ciekawszych postaci instrumentalnego i abmitnego hip-hopu. Do tej pory wydał własnym sumptem dwie epki.

 • Bandfx

Nieistniejący już skład, który swoją działalność zakończył właśnie na Break Asymmetry. Kręgosłup zespołu tworzył Jacek Latoń aka CueFx, który jest odpowiedzialny za mastering Break Asymmetry. BandFx to przede wszystkim jazzowe nagrania z domieszką elektroniki i eksperymentów.

 • Ears

Artysta pochodzący z Australii, bardziej znany jest jako Daniel o’Toole – malarz i streetartowiec. Wydaje również (proekologicznie) składanki Free The Beats prezentujące scenę instrumental i abstract hip-hop.

 • B.R.O.

Poznańsko-warszawski duet grający muzykę eksperymentalną, nujazzową i elektroniczną. Ich debiutancki album uznany został za jeden z lepszych polskich niezależnych materiałów roku 2010.

 • Quantifier

Reprezentant wrocławskiej sceny trip-hop i nujazz. Wydany ostatnio solowy materiał Dark street stał się jedną z ikon niezależnego trip-hopu

 • JazzClams

Grają muzykę jazzową w połączeniu z poezją oraz innymi gatunkami (min. elektroniką). Na koncie ma jedną epkę z czterema kawałkami.

 • Lupid Ocampo

Kolejny reprezentant niemieckiej sceny abstract hip-hopowej. Zadebiutował kilka miesięcy temu swoją solową epką Wysybic. Prowadzi własną wytwórnię Morgen-noi.

 • Niteffect

Pochodzi z Węgier i tworzy w gatunkach trip-hop i abstract hip-hop. Prowadzi własne internetowe radio promujące muzykę niezależną i elektroniczną n0theen radio.

 • Danny Bow

Nowa twarz artysty który nagrywał wcześniej pod pseudonimem Enbe (wydał jedną płytę w 16wersów). Kilka miesięcy temu wydał new beatową płytę w Export Label.

Dodaj komentarz