• 2011-04-12

Warsztaty Z perspektywy drzewa

16 kwietnia 2011 roku o godzinie 11.00 w Galerii Bunkier Sztuki w Krakowie rozpoczną się warsztaty Z perspektywy drzewa. To kolejne spotkanie z cyklu Mały Klub Bunkra Sztuki.

Z perspektywy drzewa, Mały Klub Bunkra Sztuki

Z perspektywy drzewa, Mały Klub Bunkra Sztuki

O tym, że wejście na drzewo może diametralnie zmienić czyjeś życie przekonali się wszyscy, którzy znają bohatera książki Italo Calvino Baron Drzewołaz. Doświadczyła tego także Cecylia Malik – krakowska malarka. Artystka została okrzyknięta współczesną Baronówną Drzewołazką. Przez okrągły rok – od września 2009 roku do września 2010, codziennie wchodziła na jedno drzewo. W efekcie tego ekstremalnego performance’u powstały fotografie będące swego rodzaju dziennikiem projektu.

Uczestnicy warsztatów nauczą się jak rozpoznawać gatunek drzewa, będą mogli także przekonać się osobiście, że – jak mówi Cecylia Malik – z drzewa wszystko wygląda inaczej.

Spotkanie zostanie zrealizowane w ramach projektu Sztuka24h. Edukacja kulturalna w Bunkrze, sfinansowane z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach Małego Klubu Bunkra Sztuki powstaje unikatowa edycja zabawek, zaprojektowanych dla dzieci przez artystów. Prace, których celem jest promocja sztuki współczesnej wśród najmłodszych odbiorców i ich opiekunów, oprócz walorów artystycznych posiadają także wartości edukacyjne.

Warsztaty Z perspektywy drzewa przeznaczone są dla dzieci od 5 do 12 lat.

Czas trwania warsztatów: 2 godziny
Koszt: 7 zł
Liczba miejsc ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja.
Informacje i zapisy:
tel. 12 422 10 52 w. 123
e-mail: bargiel@bunkier.art.pl

16 kwietnia 2011, godz. 11.00
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki
Pl. Szczepański 3a
31-011 Kraków

galeria czynna od wtorku do niedzieli, w godz. 11:00 -18:00

Dodaj komentarz