• 2011-04-12

Keymo Play Off

Od 6 maja do 1 czerwca 2011 roku w Galerii Olympia w Krakowie odbywać się będzie wystawa Keymo PlayOFF.

fot. Keymo ,,Marlena"

fot. Keymo ,,Marlena"

Tytuł wystawy PlayOFF odnosi się do wielości narracji, obecnych w twórczości Keymo. Celem wystawy jestpokazanie drobnego fragmentu – wierzchołka góry lodowej spośród dorobku Keymo, liczonego już w setkach fotografii.

PlayOFF prowokacyjnie nawiązuje także do odbywającej się w tym samym czasie sekcji ShowOFF festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie.

Współcześni odbiorcy sztuki fotografii to głównie ludzie młodzi i wykształceni. Cenią sobie wolność i niezależność osobistą. Mają świadomość ekologiczną i antyglobalistyczną. Jako organizatorzy wystawy PlayOFF wierzymy, że bliska jest im także idea demokratyzacji polskiej sztuki oraz walka o przełamanie korporacyjnych układów, które nie zawsze służą dobru polskiej sztuki.

Kuratorem wystawy jest Iwo Klauke.

Poznawanie twórczości Keymo to wysiłek. Interpretowanie skazane jest na fiasko. Gdy wydaje Ci się, że umiesz wypowiedzieć jedno prawdziwe zdanie, napotykasz na fotografię, która obala wypracowany konstrukt. Początkowo rzecz wydaje się prosta. Znajdujesz pierwszą analogię: Nobuyoshi Araki! Bondage, modelki wysterylizowane z tożsamości, zaburzona kompozycja. Wszystko się zgadza, łącznie z samym brzmieniem imienia artystki…

KEYMO – ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej dyplom w pracowni grafiki u prof. Stanisława Stacha, studentka ASP w Krakowie, malarstwo na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Zbigniewa Bajka, fotografia w pracowni prof. Agaty Pankiewicz.

Od 6 maja do 1 czerwca 2011 roku
Galeria Olympia
Ul. Józefa 18
Kraków

Dodaj komentarz