• 2011-04-09

Tomasz Opasiński i Daniel Horowitz

Festiwal Transatlantyk potrwa od 5 do 13 sierpnia 2011 roku w Poznaniu. Autorami kompanii wizerunkowej Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk w Poznaniu zostali dwaj polscy graficy -  Tomasz Opasiński i Daniel Horowitz. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest laureat Oscara, jeden z najwybitniejszych twórców muzyki filmowej Jan A. P. Kaczmarek.

"Fundacja Transatlantyk" Daniel Horowitz

"Fundacja Transatlantyk" Daniel Horowitz

Definiuję Transatlantyk jako festiwal idei, festiwal, który ma być platformą intelektualnego spotkania, który – jako swych narzędzi – będzie używał muzyki i filmu. Muzyka i film są bardzo emocjonalnymi narzędziami komunikacji, trudno o lepsze.

Tomasz Opasińsk jest współtwórcą wizerunku graficznego takich hitów filmowych, jak Ultimatum Bourne’a, Hellboy, Hulk, Jestem legendą, Epoka lodowcowa, King Kong, Shrek, Źródło, Zodiak czy Transformers – jest autorem plakatu festiwalowego.

Zachowany w złotych barwach plakat Opasińskiego odnosi się do nazwy oraz idei Festiwalu Transatlantyk. Artysta umieścił na nim w miejskiej scenerii monumentalną, oplecioną filmową taśmą latarnię, która symbolicznym światłem rozjaśnia dachy budynków i stojące na nich postacie. Charakterystyczny obraz zwraca uwagę nie tylko oryginalną trójwymiarową kompozycją, ale również rozpoznawalnym stylem.

"Transatlantyk" Tomasz Opasiński

"Transatlantyk" Tomasz Opasiński

Daniel Horowitz z kolei stworzył logotyp Fundacji TRANSATLANYK, organizatora festiwalu. Jest dyrektorem artystycznym i ilustratorem działającym w Nowym Jorku. Jego prace zdobiły okładki i strony tak prestiżowych tytułów, jak m.in.: The New York Times, The Wall Street Journal, Harvard Business Review, Business Week i Times Magazine. Artysta tworzył także design dla Burton Snowboards i Nike. Ma na koncie nagrody The Society of Illustrators Los Angeles, magazynu Creative Quarterly: The Journal for Art & Design, a także American Illustration.

Festiwal Transatlantyk odbywać się będzie od 5 do 13 sierpnia 2011 roku w Poznaniu.

Dodaj komentarz