• 2011-04-09

“Medea” – monodram Julii Wyszyńskiej

10 kwietnia 2011 roku w Laboratorium Dramatu będzie można zobaczyć przedstawienie Medea Magdaleny Marciniak w wykonaniu Julii Wyszyńskiej.

"Medea", reż. Ewelina Marciniak

"Medea", reż. Ewelina Marciniak

Jeżeli zdecydujemy się widzieć Medeę jako kobietę, która kocha bez miary i czuje się kobietą porzuconą lub zdradzoną albo Medeę jako obcą, która przybywa z barbarzyńskiego kraju i czuje się jak uchodźca, to ją zrozumiemy.

Fragment spektaklu:

Chciałam zrobić z siebie kobietę. Kobietę twoich pragnień. To musi być w zasięgu mojej mocy. Czarodziejka Medea. Godzina dziennie w fitness clubie powinna chyba wystarczyć? Raz w tygodniu masaż. No i oczywiście dieta. Dwa małe posiłki dziennie. Tabletki odchudzające. Jogging. Z każdym dniem coraz dłużej. Eliminacja zmęczenia. Bieganie. Praca. Seks. Maksymalna wydajność. Dwadzieścia cztery godziny na dobę. Potem, może to docenisz? Bieganie. Praca. Seks. Bez zadyszki. Coraz sprawniej. Widoczny efekt. Ciało, w które się inwestuje. Najlepsza inwestycja na przyszłość. Wbrew wszystkiemu. Ciało przeciwstawione starości. Zatrzymane w punkcie granicznym własnego rozwoju. Potem, może być już tylko gorzej. Nie wolno się zagapić.

reżyseria – Ewelina Marciniak

W roli Medei wystąpi Julia Wyszyńska, grająca Rachelkę w Naszej klasie Tadeusza Słobodzianka /Teatr Na Woli/ i IV Kobietę w Gardenii Elżbiety Chowaniec /Laboratorium Dramatu/

Teatr Laboratorium Dramatu
ul. Olesińska 21,
Warszawa – Mokotów

Dodaj komentarz