• 2011-04-08

Baśnie rosyjskie z serii Góra Klejnotów – pokaz drugi

10 kwietnia 2011 roku o godz. 12.30 w ramach cyklu Niedzielnych Poranków Filmowych, w centrum sztuki WRO we Wrocławiu, odbędzie się drugi pokaz filmowy pt. Baśnie rosyjskie z serii Góra Klejnotów.

Poranek filmowy Rosyjska Góra Klejnotów

Poranek filmowy Rosyjska Góra Klejnotów

Kontynuacja filmów animowanych opartych na baśniach rosyjskich z edukacyjnego cyklu Góra Klejnotów. Wszystkie filmy z tej realizowanej od wielu lat serii oparte są na podaniach i legendach ludów zamieszkujących terytorium Rosji. Zobaczyć więc można będzie przygody niesfornego chłopczyka który odnalazł chatkę kóz, lisa który się musiał oduczyć chciwości, na przykładzie historii pewnej żaby przekonamy się, dlaczego nie warto leniuchować, a także dokonania dzielnego psa Rozki.

Filmy powstały w pierwszej w Rosji niepaństwowej wytwórni filmowej – moskiewskim studiu Pilot – zawsze dbającemu o najwyższą jakość animacji oraz autorską inwencję twórców. Sprawia to, że powstające tam filmy niezmiennie otrzymują nagrody na międzynarodowych przeglądach i festiwalach.

Filmy z lektorem na żywo.

Program pokazu

Kozia chatka, reż. Marina Larpova, 2009
Wesoła opowieść muzyczna na podstawie rosyjskiej bajki ludowej. Mały domek w lesie, w którym znalazł się zły chłopiec Vasilek. Mieszkały tam kozy, z którymi się zaprzyjaźnił. Od tego czasu wiele się zmieniło…

Przygody lisa, reż. Andrey Kuznetsov, 2009
Bajka Ewenków. Dawno temu żył bardzo chytry i chciwy lis. Nie mógł się powstrzymać od ciągłego zdobywania kolejnych rzeczy. Oszukiwał każdego – zarówno sąsiadów, jak i obcych. Pewnego dnia miarka się przebrała…

Żaba i mrówki, reż. Sergey Ainutdinov, 2009
Metaforyczna opowieść oparta na ałtajskiej bajce ludowej

Pies Rozka, reż. Andrey Sokolov, 2009
Bajka mieszkańców wybrzeża. Opowieść o małym psie, który wyprowadził z wioski pewnego chciwca.

10 kwietnia 2011 roku
godz. 12.30
Centrum Sztuki WRO
Widok 7
Wrocław

Dodaj komentarz