• 2011-04-07

Interpol, The Kooks, White Lies, You Me At Six na Coke Live Music Festival 2011

W dniach od 19 do 20 czerwca 2011 roku na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbędzie się kolejna edycja Coke Live Music Festival. W tym roku gwiazdami Festiwalu będą Interpol, The Kooks, White Lies, You Me At Six.

White Lies

White Lies

INTERPOLMain Stage, piątek 19 sierpnia, 23:00

Zespół, który liczbę sprzedanych płyt może liczyć w milionach, jednocześnie pozwalając sobie na powrót do niezależnej wytwórni. Na taki status pracowali od końca lat 90-tych, najpierw grywając w małych nowojorskich klubach, potem zaskakując publiczność jedną z najlepszych rockowych płyt dekady – Turn On The Bright Lights. Ich debiut pozwolił im skutecznie wyróżnić się na tle rockowej rewolucji z początków tego wieku, także dzięki wokalowi Paula Baksa i sekcji rytmicznej, której nie powstydziłyby zespoły pokroju Echo & The Bunnyman i Joy Division. Zresztą porównanie do tych ostatnich przylgnęło do Interpol na całe lata, i nie zmieniły tego kolejne płyty kapeli – Antics i Our Love To Admire. Interpol – ostatni album grupy został nagrany w czteroosobowym składzie, ale tuż po sesjach nagraniowych zespół opuścił długoletni basista Carlos D. Kapela nie zdecydowała się na oficjalne zastępstwo i kontynuuje karierę jako trio.

THE KOOKS – Main Stage, piątek 19 sierpnia, 21:00

Dla The Kooks najważniejsza jest melodia zamknięta w trzyminutowym kawałku. Chwytliwe refreny nigdy nie ocierają się o kicz, a muzyka przywodzi na myśl brytyjską szkołę pisania piosenek, którą znamy z płyt The Kinks i wczesnych The Beatles. Pierwsza płyta The Kooks Inside In/Inside Out choć wypakowana przebojami, musiała uznać wyższość debiutu Arctic Monkeys, który ukazał się w tym samym czasie. Z kolei wydany dwa lata później Konk po pierwszym tygodniu sprzedaży wylądował na szczycie UK Top 40. Sprawdzianem popularności The Kooks będzie premiera ich trzeciego albumu, zapowiadana na lato tego roku.

WHITE LIES – Main Stage, piątek 19 sierpnia 2011, 19:00

Chyba nie ma drugiego angielskiego zespołu, który w ciągu trzech lat tak skutecznie i absolutnie zasłużenie opanował polski rynek. Od czasu ich pierwszej wizyty podczas Open’er Festival 2009 zawsze gromadzą liczną publiczność dając znakomite koncerty.

Death, To Lose My Life czy Bigger Then Us nawet na najlepszym audiofilskim sprzęcie nie zabrzmią tak świetnie, jak podczas występu live. Jeśli dodamy do tego wizerunek White Lies i częste porównania do Joy Division czy Interpol, dostajemy zespół, który w Polsce musiał znaleźć tysiące wyznawców. Nic więc dziwnego, że muzycy wręcz domagają się kolejnych koncertów w Polsce, a ich debiutancka płyta otarła się u nas prawie o złoto.

YOU ME AT SIX – Main Stage, piątek 19 sierpnia 2011, 17:30

Kapelę w roku 2004 założyło dwóch kumpli – Max Heyler & John Franceschi. Kierunek muzyczny wyznaczyły im szkolne fascynacje muzyczne. Wszyscy muzycy zespołu przyznają, że pierwsze kupione przez nich płyty to Hybrid Theory Linkin Park, albo Americana The Offspring. Obecność na rynku muzycznym You Me At Six zaznaczyli EP’ką We Know What It Means To Be Alone. Materiał był zdecydowanie cięższy w brzmieniu od wydanego w 2008 albumu Take Off Your Colours na którym wypracowali swój styl, dodając więcej melodyjności. Niecałe dwa lata później You Me At Six atakują kolejnym krążkiem – Hold Me Down. Dzięki niemu wdzierają się do pierwszej piątki najchętniej kupowanych płyt w Wielkiej Brytanii. Byli także trzykrotnie nominowani do nagród rockowo-metalowego magazynu Kerrang! w kategorii Najlepszy Brytyjski Zespół, za każdym razem przegrywając z Bullet For My Valentine.

19-20 czerwca 2011 roku
Muzeum Lotnictwa Polskiego
Aleja Jana Pawła II 39
Kraków

Dodaj komentarz