• 2011-04-02

Paramore po raz pierwszy w Polsce

4 lipca 2011 roku w warszawskim Parku Sowińskiego po raz pierwszy w Polsce wystąpi formacja Paramore. Będzie to kolejna tegoroczna odsłona imprezy Rock In Summer.

Paramore

Paramore

Początki Paramore sięgają roku 2004, kiedy to do założycieli zespołu, braci Josha i Zaca Farro, dołączyła charyzmatyczna wokalistka Hayley Williams. Nagrany w tym składzie debiutancki krążek – All We Know Is Falling – błyskawicznie sytuując się na wysokich miejscach listy Billboardu.

Prawdziwym przełomem w dziejach formacji było jednak wydanie drugiego studyjnego albumu RIOT! (2007 r.), który zyskał status Platynowej Płyty m.in. w U.S.A, Australii, Kanadzie i Japonii.

Kolejnym zwrotnym momentem w dziejach formacji okazał się rok 2008, w którym to dwie piosenki zespołu – Decode oraz I Caught Myself – znalazły się na ścieżce dźwiękowej do bijącego rekordy filmu Zmierzch. Udział w soundtracku dostarczył Paramore ogromnej popularności, pozwalając trafić ich muzyce do słuchaczy na całym świecie.

Premiera najnowszego albumu Paramore Brand New Eyes miała miejsce pod koniec września 2009 roku. Na krążku znalazły się takie utwory jak promujący płytę Ignorance czy akustyczna ballada The Only Exception.

Formacja ma również na swoim koncie rozliczne prestiżowe nagrody i wyróżnienia, takie jak m.in. dwukrotna nominacja do nagrody Grammy, czy nagroda Teen Choice Awards 2009 w kategorii Rock Group oraz Rock Track.

Obecnie zespół występuje w składzie: Hayley Williams (wokal prowadzący), Jeremy Davis (gitara basowa), Taylor York (gitara rytmiczna). Bracia Farro opuścili zespół pod koniec 2010 roku.

W ramach Rock In Summer wystąpią także zespoły Gogol Bordello, Happysad i Heroes Get Remembered (21 czerwca) oraz Deftones (16 sierpnia). Wszystkie występy odbędą się w Parku Sowińskiego.

4 lipca 2011 roku
Park Sowińskiego
ul. Elekcyjna 17
Warszawa

Dodaj komentarz