3 Festiwal Sztuka i Dokumentacja

Od 14 do 30 kwietnia 2011 roku w Łodzi odbędzie się 3 Festiwal Sztuka i Dokumentacja, którego inauguracja nastąpi 14 kwietnia o godzinie 17.00 podczas otwarcia wystawy głównej Sztuka Obiekt Zapis III.

"3 Festiwal Sztuka i Dokumentacja"

"3 Festiwal Sztuka i Dokumentacja"

Festiwal Sztuka i Dokumentacja w Łodzi jest jedynym festiwalem w Polsce poświęconym zagadnieniom dokumentowania sztuki. Idea dokumentowania sztuki nabiera znaczenia w dzisiejszych czasach, kiedy artyści coraz częściej tworzą instalacje czy akcje artystyczne. Niezwykle istotna jest rejestracja i archiwizacja materiałów, które w przyszłości będą stanowiły jedyny ślad po działaniach artystów.

Najistotniejszym punktem programu będzie wystawa Sztuka-Obiekt-Zapis III w Galerii Nowa Przestrzeń, Patio Centrum Sztuki. Na wystawie zostaną zaprezentowane sposoby podejścia do dokumentowania sztuki wyselekcjonowanej spośród nadesłanych przez artystów, filmowców czy dziennikarzy.

Kuratorzy wystawy: Aurelia Mandziuk i Jerzy Grzegorski

Z kolei na wystawie Save as Art w Galerii Imaginarium pokazane zostaną realizacje artystów inspirowane różnymi typami dokumentów takimi jak artykuły z gazet, fotografia czy filmy dokumentalne.

Kuratorzy wystawy: Karolina Jabłońska i Ania Leśniak

Ponadto podczas festiwalu zobaczyć będzie można m.in: pokaz archiwalnych filmów o sztuce w Muzeum Kinematografii,  pokazy video z kolekcji Galerii oraz performance wykonany przez Anne Kutere.

Część wydarzeń tegorocznej edycji festiwalu będzie miała miejsce w Piotrkowie Trybunalskim.

Od 14 do 30 kwietnia 2011 roku
Ośrodek Działań Artystycznych
Ul. Dąbrowskiego 5
Piotrków Trybunalski

Patio Centrum Sztuki
Ul. Sterlinga 26
Galeria Imaginarium
Ul. Traugutta 18
Łódź

Dodaj komentarz