Yuma – nowy film Piotra Mularuka

| 2011-04-01 |

W Krośnie Odrzańskim kręcone są zdjęcia do  filmu sensacyjnego Piotra Mularuka Yuma, który w kinach pojawi się jesienią. W filmie wystąpią mi.in. Tomasz Kot (Opat), Kuba Gierszał (Zyga) i Katarzyna Figura (Halinka).

Kadr z filmu "Yuma" Piotra Malaruka

Kadr z filmu "Yuma" Piotra Malaruka

Film opowiada o pochodzących z Krosna Odrzańskiego jumaczach, którzy w latach 90. plądrowali sklepy po drugiej stronie granicy. Film pokaże, jak zwykli chłopcy z blokowiska, nieoczekiwanie dla siebie samych zmieniają się w przestępców, a dla lokalnej społeczności – w prawdziwych bohaterów.

Trzy lata po upadku komuny Zyga (Jakub Gierszał) ma serdecznie dość oglądania kolorowego świata tylko w młodzieżowych pismach. Z pomocą bandy z blokowiska (m.in. Kuli – Krzysztof Skonieczny, Młota – Jakub Kamieński, Bajadery – Helena Sujecka), zostaje królem jumy – drobnych kradzieży tuż za graniczną Odrą. Proceder szybko się rozpowszechnia, a małe, szare miasteczko dokonuje prawdziwego skoku cywilizacyjnego. Wkrótce jednak chłopakom przestaną wystarczać ciuchy i elektronika. Gdy wejdą w drogę rosyjskim gangsterom, zabawa zmieni się w niebezpieczną grę, która może prowadzić do katastrofy.

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty

Newsletter

Magazyn

Sonda

Co Cię najbardziej zachęca do wybrania się na wystawę?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR

Najważniejszy Newsletter Polskiej Kultury
Dołącz do O.pl

zamknij x