• 2011-04-01

Polska premiera filmu dokumentalnego Bobasy

20 maja 2011 roku będzie miała miejsce polska premiera filmu dokumentalnego pt. Bobasy w reżyserii Thomasa Balmèsa.

"Bobasy" (reż. Thomas Balmès)

"Bobasy" (reż. Thomas Balmès)

Trzykrotny zdobywca Cezara i współtwórca światowych sukcesów Mikrokosmosu i Makrokosmosu Bruno Coulais oraz autor najbardziej kasowych francuskich komedii w Polsce – Mikołajek oraz Asterix i Obelix: Misja Kleopatra Alain Chabat przedstawiają wzruszający, barwny i zaskakująco zabawny obraz największego cudu natury.

W Bobasach ukazany jest pierwszy rok z życia czwórki maluchów, od niezapomnianej chwili narodzin aż do przełomowego pierwszego kroku dzielnych bohaterów. Cztery sympatyczne brzdące zdaje się wszystko dzielić, ale w obiektywie kamery cenionego dokumentalisty Thomasa Balmèsa energiczna Mari z Tokio, niezłomny Ponijao z Namibii, wszędobylski Bayarjagal z Mongoli, oraz pławiąca się w luksusach Hattie z San Francisco udowadniają, że ciekawość świata, pęd do przygody i bezkresna miłość do mamy łączy dzieciaki ze wszystkich krańców świata.

Wyjątkowej urody zdjęcia realizowane w egzotycznych plenerach, wirtuozerski montaż Craiga McKaya nominowanego do Oscara za Milczenie owiec, a przede wszystkim zniewalające urokiem dzieci – to wszystko sprawiło, że po amerykańskiej premierze Bobasy dotrzymywały kroku takim wysokobudżetowym przebojom jak Starcie tytanów 3D i Kick Ass.

Dodaj komentarz