• 2011-03-30

Przytul swojego demona

2 kwietnia 2011 roku o godz. 11.00 w Małym Klubie Bunkra Sztuki odbędą się warsztaty zatytułowane Przytul swojego demona. Warsztaty wyjątkowo przeznaczone są dla dzieci od 10 do 12 lat.

Mały Klub Bunkra Sztuki

Mały Klub Bunkra Sztuki

Tematyka warsztatów nawiązywała będzie do baśni Las autorstwa Magdaleny Stoch – doktorantki w Instytucie Filologii UP, autorki bajek antydyskryminacyjnych. To historia mieszkańców pewnego pięknego lasu, nawiedzanych we śnie przez demony. Warsztaty odbędą się na zakończenie trwającej w Bunkrze Sztuki wystawy Karola Radziszewskiego Backstage. Spotkanie zostanie połączone z działaniami plastycznymi.

Warsztaty poprowadzą: Anna Bargiel i Cecylia Malik.

Mały Klub Bunkra Sztuki to cykl warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (od 5 do 12 lat) organizowanych przez Galerię Bunkier Sztuki.

Nagrodzony w plebiscycie Gazety Wyborczej główną nagrodą w kategorii Miejsce Roku. Mały Klub Bunkra Sztuki jako jedyny w Krakowie stwarza dzieciom i młodzieży możliwość spotkania z artystami należącymi do najbardziej rozpoznawalnych i twórczych na współczesnej scenie artystycznej w Polsce. Zaproszeni goście oswajają dzieci nie tylko z galeryjną przestrzenią i sztuką współczesną, ale także wprowadzają je w zagadnienia społeczne, takie jak ekologia czy tolerancja.

W ramach Małego Klubu Bunkra Sztuki powstaje unikatowa edycja zabawek, zaprojektowanych dla dzieci przez artystów. Prace, których celem jest promocja sztuki współczesnej wśród najmłodszych odbiorców i ich opiekunów oprócz walorów artystycznych posiadają także wartości edukacyjne.

Warsztaty przeznaczone dla dzieci od 10 do 12 lat
Czas trwania warsztatów: 2 godziny
Koszt warsztatów: 7 zł

Liczba miejsc ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja.
Informacje i zapisy: 12 422 10 52 w. 123, lub bargiel@bunkier.art.pl
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Komentarze (2) do artykułu “Przytul swojego demona”

  1. Iwona

    Chyba ktoś dokładnie upadł na głowę i to z dużej wysokości żeby taką wystawę organizować w dniach beatyfikacji J.P.II !!!
    SKANDAL!!!

  2. Iwona

    I to organizuje KRAKÓW??? A kardynał Dziwisz to chyba ogłuchł i oślepł, że nie sprzeciwstawia się temu bluźnierstwu!!! TAK, bluźnierstwu, bo to naplucie katolikom w twarz!!!

Dodaj komentarz