• 2011-03-26

Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie

W dniach od 11 do 18 kwietnia 2011 roku w Krakowie odbędzie się XVII Międzynarodowy Festiwal Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie. Główną gwiazdą festiwalu będzie Chick Corea.

Chick Corea

Chick Corea

PROGRAM FESTIWALU

11 kwietnia 2011, godz. 20, Filharmonia w Krakowie
CHICK COREA SOLO PIANO

CHICK COREA uważany jest za jedną z najważniejszych postaci światowej sceny jazzowej. Obok Herbiego Hancocka i Keitha Jarretta – uznawany za najlepszego jazzowego pianistę dwudziestego wieku. Jako jeden z pierwszych wykorzystał potencjał instrumentów elektronicznych, stając się pionierem nurtu fusion. W znacznym stopniu wpłynął na kształtowanie takich gatunków jak post-bop, jazz latynoski, free jazz czy jazz awangardowy. Występował w zespole Milesa Davisa, uczestniczył w nagraniu jego słynnych albumów: Filles De Kilimanjaro, In a Silent Way, Bitches Brew czy Miles Davis at the Fillmore.

13 kwietnia 2011, godz. 20, Lizard King
ADAM PIEROŃCZYK / Komeda – The Innocent Sorcerer
gość specjalny: GARY THOMAS

Adam Pierończyk – saksofon tenorowy i sopranowy, aranżacje
Gary Thomas / USA – saksofon tenorowy
Nelson Veras / Brazylia – gitara
Max Mucha – kontrabas
Łukasz Żyta – instrumenty perkusyjne, perkusja

Magia muzyki Krzysztofa Komedy w znakomitych aranżacjach Adama Pierończyka, jednego z najbardziej kreatywnych saksofonistów polskiej sceny jazzowej. Najnowszy projekt Adam Pierończyka, nominowany do nagrody Fryderyk 2011 jako JAZZOWY ALBUM ROKU (obok nominacji JAZZOWY MUZYK ROKU, JAZZOWY KOMPOZYTOR ROKU, JAZZOWY ALBUM ROKU El Buscador).

14 kwietnia 2011, godz. 20, Akademia Muzyczna w Krakowie, Sala Kameralna

John Hondorp – organy hammonda (Holandia)
Bruno Castellucci – perkusja (Belgia)
Jeanfrancois Prins – gitara (Belgia)

John Hondorp, profesor w klasie organów Hammonda w ArtEZ School of the Arts Enschede w Holandii wraz z brukselsko-berlińsko-nowojorską gwiazdą gitary – Jeanfrancois Prinsem oraz perkusistą Tootsa Thielemansa – Bruno Castelluccim wyniosą tradycyjne trio organowe przywodzące na myśl czasy świetności Wesa Montgomerego i Jimmy Smitha na wyższy – współczesny poziom. Oryginalny i interaktywny jazz najwyższych lotów.

18 kwietnia 2011, godz. 20, Lizard King
MŁODA SCENA JAZZOWA
gość specjalny: KARIMSKI CLUB

Premierowe projekty najmłodszego pokolenia artystów jazzowych. Gościem specjalnym tego maratonu muzycznego będzie KARIMSKI CLUB. Karimski Club to międzynarodowy kolektyw muzyków. Każde spotkanie z Karimski Club to kilkugodzinna podróż multikulturowa, wybuchowa mieszanka rytmów, muzycznych stylistyk i światów. Pomysłodawcą i założycielem Karimski Clubu jest Karim Matusewicz – basista zespołu VooVoo. Wokół siebie skupia wielu młodych, wybitnych.

11-18 kwietnia 2011 roku
Filharmonia Krakowska im. Karola Szymanowskiego
ul. Zwierzyniecka 1
Akademia Muzyczna w Krakowie
ul. Św. Tomasza 43
Lizard King
ul. Św. Tomasza 11a
Kraków

Dodaj komentarz