• 2011-03-26

Konkurs MCK Zatoka Sztuki

Do 18 kwietnia 2011 roku należy nadsyłać zgłoszenia do konkursu na logo sopockiego MCK Zatoka Sztuki. Multidyscyplinarne Centrum Kulturalno-Artystyczne Zatoka Sztuki jest prywatnym i całkowicie niezależnym centrum kultury i sztuki, które powstaje na sopockiej plaży w kompleksie dawnych Łazienek Północnych.

"Konkurs na logo sopockie"

"Konkurs na logo sopockie"

Celem konkursu, poza stworzeniem loga instytucji, jest również możliwość odkrycia i nawiązania współpracy z utalentowanymi projektantami i zaangażowania ich w przyszłe projekty, mające na celu promocje w kraju u zagranicą.

W skład jury konkursu wchodzą:

Bogna Świątkowska – prezes Fundacji Nowej Kultury Bęc Zmiana – przewodnicząca jury
Agnieszka Jacobson-Cielecka – dziennikarka i specjalistka w dziedzinie współczesnego designu
Maciej Konopka – grafik, projektant, wykładowca ASP w Warszawie- Pracownia Projektowania Opakowań na Wydziale Wzornictwa, członek STGU
Jakub Stępień – grafik, projektant
Krzysztof Łukomski – artysta, asystent Pracowni Działań Intermedialnych i Fotografii w Katedrze Intermediów na ASP w Poznaniu
Anna Witkowska – artysta, grafik
Natalia Turczyńska – prezes fun

Fundacja MCKA Zatoka Sztuki została powołana po to, aby stworzyć całkowicie niezależne centrum artystyczne, w którym będzie promowana sztuka nie poddawana cenzurze i naciskom zewnętrznym. Centrum udostępnia swoją przestrzeń artystom wszystkich dziedzin sztuki, nie kierując się podziałami środowiskowymi i stylistycznymi. Celem MCKA jest promowanie dobrej sztuki, której wyznacznikiem nie jest gatunek ale jakość.

MCKA Zatoka Sztuki powstaje w unikalnym miejscu- na granicy sopockiej plaży i Parku Północnego w miejscu dawnych Łazienek Północnych. Taka lokalizacja sprawia, że MCKA jest dwa kroki od serca Sopotu- deptaku i mola, a jednocześnie w cichej okolicy niezakłóconej odgłosami miasta.

Termin nadsyłania prac do 18 kwietnia 2011 r
Ogłoszenie wyników konkursu 29 kwietnia 2011 r
MCK Zatoka Sztuki
Ul. Ogrodowa 12/1
Sopot

Dodaj komentarz