• 2011-03-26

Ruszyły zapisy na Planete Doc Academy

W dniach od 6 do 15 maja 2011 roku odbędzie się Festiwal PLANETE DOC. Atrakcją tegorocznej edycji będą wydarzenia dla profesjonalistów pracujących w branży filmowej, uczniów kierunków filmowych oraz osób zajmujących na co dzień filmem, w ramach PLANETE DOC ACADEMY. Zapisy na nie właśnie ruszyły.

Leonard Rete Helmrich

Leonard Rete Helmrich

Pierwszy wykład mistrzowski (masterclass), który odbędzie się w poniedziałek 9 maja w warszawskiej Kinotece, poprowadzi Leonard Retel Helmrich – wybitny holenderski reżyser i operator zdjęć, jedyny w historii reżyser filmów dokumentalnych, który dwukrotnie zwyciężył na festiwalach Sundance i IDFA w Amsterdamie.

Najnowszy film Helmricha Miejsce wśród gwiazd znajdzie się w programie PLANETE DOC i zawalczy o nagrodę główną Millennium Award oraz wręczaną w tym roku po raz pierwszy nagrodę dla twórcy obrazu Canon Cinematography Award.

W środę 11 maja w Kinotece odbędzie się drugi wykład mistrzowski zatytułowany Jak to się robi w Danii, którego głównym tematem będzie analiza procesu produkcji filmu Janusa Metza, pt.  Armadillo – wojna jest w nas, największego sukcesu kina dokumentalnego 2010 roku, pierwszego w historii filmu dokumentalnego wyróżnionego Nagrodą Międzynarodowego Tygodnia Krytyki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. W dyskusji udział wezmą reżyser filmu Janus Metz oraz Michael Haslund-Christensen – konsultant Duńskiego Instytutu Filmowego. Opowiedzą oni o niezwykle trudnym procesie realizowania i produkcji filmu.

Spotkaniu będzie towarzyszył specjalny przedpremierowy pokaz filmu Armadillo – woja jest w nas.

Janus Metz

Janus Metz

Podczas wykładu zaprezentowane zostaną również trzy inne duńskie produkcje dokumentalne, które znalazły się w programie 8. festiwalu PLANETE DOC: Męski erotykDobre życie, Krew w twoim telefonie.

Wszystkie wykłady mistrzowskie odbędą się w warszawskiej Kinotece.

9 i 11 maja 2011 roku
Kinoteka
Pl. Defilad 1
Warszawa

Dodaj komentarz