• 2011-03-25

Teatr jest przestrzenią dyskusji – interpretacje w Katowicach

Od 27 marca do 3 kwietnia 2011 roku w Katowicach obędzie odbywać się XIII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE.

"Babel", reż. M. Kleczewska

"Babel", reż. M. Kleczewska

Podczas tegorocznego festiwalu będzie można obejrzeć takie spektakle jak: Babel, Łysek z pokładu Idy, Amfitrion, Solaris, Sprzedawcy gumek, Iwona, księżniczka Burgunda, Sen nocy letniej oraz Tango.

W jury zasiądą w tym roku takie osobistości, jak: Iwona Kempa, Barbara Hanicka, Paweł Łysak, Michał Litwa Litwiniec i Jerzy Stuhr. Nagrodą dla reżyserów jest pięć mieszków, a w każdym 10 000 zł. Kto dostanie co najmniej trzy mieszki – zdobywa zaszczytny Laur Konrada. Swoją nagrodę przyznaje także publiczność oraz powołane po praz pierwszy w tym roku społeczne jury, składające się z pięciu widzów – miłośników sztuki teatru.

Publiczność zobaczy spektakle niepokorne, drapieżne, ale także piękne w swojej formie, ciekawe w podejściu do literackiego pierwowzoru, skłaniające do refleksji nad kondycją dzisiejszego świata. Organizatorom INTERPRETACJI z Centrum Kultury Katowice przyświeca jeden cel: namówić do dyskusji, skonfrontować publiczność z głosem młodych, zdolnych interpretatorów rzeczywistości. Dlatego po każdym spektaklu konkursowym rozmowę z jego reżyserem poprowadzi wśród publiczności Łukasz Drewniak.

Od 27 marca do 3 kwietnia 2011 r.
Bilety do nabycia w kasach Teatru Śląskiego oraz Teatru Rozrywki w Chorzowie
Biuro Organizacji Widowni Centrum Kultury
Katowice

Dodaj komentarz