• 2011-03-25

Fotofestiwal 2011

W dniach od 5 do 15 maja 2011 roku w Łodzi odbędzie się kolejna, już dziesiąta edycja Fotofestiwalu 2011.

"Fotofestiwal 2011"

"Fotofestiwal 2011"

Na tegorocznym festiwalu będzie można zobaczyć dwie wystawy kuratorskie, wystawę w przestrzeni miejskiej i kilkanaście wystaw indywidualnych oraz towarzyszące im wydarzenia.

Głównym punktem programu będą dwie wystawy OUT OF LIFE i OUT OF MIND. Obydwie wystawy wyrosły z zainteresowania człowiekiem, jego relacją ze współczesnym światem, społeczeństwem i samym sobą. Do interpretacji tematów zaproszono Celinę Lunsford, Ninę Kassianou oraz Krzysztofa Candrowicza.

Tegoroczne Grand Prix zatytułowane Out of Space będzie się składało z 11 indywidualnych wystaw wyselekcjonowanych spośród projektów zgłaszanych przez fotografów i kuratorów.

Istotną częścią programu jest Fabryka Fotografii, na której zaprezentowane zostaną prace najciekawszych studentów polskich i zagranicznych szkół fotograficznych. Wystawa ma nie tylko promować młodych twórców, ale również stwarzać im możliwości pokazania się na forum międzynarodowym.

W trakcie festiwalu odbędzie się również cykl warsztatów tradycyjnych technik fotograficznych takich jak cyjanotypia, dagerotypia czy technika mokrego kolodionu oraz trzecia edycja konkursu fotograficznego Out of school.

W dniach 6 i 8 marca odbędzie się przegląd portfolio do którego zgłoszenia należy nadsyłać do 15 kwietnia.

Fotofestiwal 2011
Od 5 do 15 maja
Fabryka Sztuki w Łodzi
Łódź Art Center
Ul. Tymienieckiego 3
Łódź

Dodaj komentarz