• 2011-03-24

Kana oraz [dunkelbunt] na II Life Festival Oświęcim

17 czerwca 2011 roku na Rynku Starego Miasta w Oświęcimiu, odbędzie się koncert Artyści Świata, na którym obok Blue Cafe, z towarzyszeniem wykonawców z Polski i Jamajki, zagrają zespoły Kana oraz [dunkelbunt]. Koncert odbędzie się w ramach II Life Festival Oświęcim.

Kana

Kana

Francuski zespół Kana istnieje od ponad 10 lat i wydał do tej pory 3 albumy: Kana (2000), Entre freres (2002), Internacional (2010). Sprzedały one się w łącznym nakładzie ponad 100 tys. egzemplarzy, przynosząc grupie dużą popularność we Francji, Belgii, Szwajcarii i Niemczech. Kana śpiewa po francusku, angielsku, jamajsku, hiszpańsku i portugalsku. Ich muzyka to wspaniała energetyczna mieszanina m.in. reggae, muzyki soul i kubańskich rytmów. Tematyka ich tekstów porusza takie kwestie jak np. ekologia czy tolerancja. Zespół koncertował na wielu dużych festiwalach w Europie, z takimi gwiazdami światowego reggae jak m.in.: Jimmy Cliff, Burning Spear, Alpha Blondy, Lee Perry i Luciano.

Kana

Kana

[dunkelbunt], czyli Ulf Lindemann oraz jego zespół, z pewnością należą do najbardziej wpływowych światowych trubadurów global beatów początku XXI wieku. Reggae, dub, hip-hop oraz dancehall spotykają tu electro-swing, bałkańskie beaty oraz miejską muzykę klezmerską.

Ulf Lindemann – kompozytor, producent, DJ – urodził się w 1979 roku w Hamburgu ale od 2001 roku mieszka w Wiedniu. Dzięki swojej muzyce zwiedza cały świat: New York, Melbourne, San Francisco, Barcelona, Istanbuł, Paryż, Londyn czy Cape Town to tylko niektóre punkty jego podróży prezentującej melanż miejskiej muzyki świata. Dzięki współpracy m.in. z takimi artystami jak Harry Stojka, Waldeck, Fanfare Ciocarlia, Amsterdam Klezmer Band, Solo Moderna, Boban Markovic Orkestra, 17 Hippies, 5nizza, Balkan Beat Box, !Deladap czy Stefano Miele, wciąż poszerza i odtwarza swój wyjątkowy muzyczny wszechświat.

dunkelbunt (fot. Julia Wesely)

dunkelbunt (fot. Julia Wesely)

17 czerwca 2011
Rynek Starego Miasta
Oświęcim

Dodaj komentarz