• 2011-03-19

Przedszkole filmowe Andrzeja Wajdy w Zachęcie

20 marca o godzinie 18.00 w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie odbędzie się premierowy pokaz filmów zrealizowanych podczas programu Przedszkole Filmowe 2010, którego gościem będzie Andrzej Wajda.

"Przedszkole filmowe"

"Przedszkole filmowe"

Przedszkole Filmowe jest projektem licealistów i studentów zafascynowanych zarówno teorią historii i techniki filmu jak i praktyczną stroną jego realizacji.

Projekt jest inicjatywą Szkoły Filmowej Andrzeja Wajdy. Pierwsza edycja odbyła się w 2003 roku, a od 2006 roku w organizację programu włączyło się Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę oraz absolwenci Szkoły, którzy pełnią rolę wykładowców i opiekunów artystycznych.

Wśród nich znajduje się: Andrzej Wajda, Marcel Łoziński, Wojciech Marczewski, Agnieszka Glińska, Maciej Drygas

Szkoła folmowa Andrzej Wajdy w swoim dorobku ma ponad 50 filmów dokumentalnych i fabularnych oraz ponad 200 etiud. Ponadto pokazy i uzyskane nagrody na największych festiwalach w Berlinale, San Sebastian, Karlovy – Vary, Hot-Docs, IDFA czy DOKLeipzig. Ponadto reprezentuje się dwukrotnym laureatem Nagrody dla Najlepszego Producenta Filmów Dokumentalnych i Krótkometrażowych na Krakowskim Festiwalu Filmowym w latach 2008 i 2010.

20 marca 2011 roku o godzinie 18.00
Narodowa Galeria Sztuki Zachęta
Pl. Małachowskiego 3
Warszawa

Dodaj komentarz