• 2011-03-19

Erykah Badu we Wrocławiu

7 sierpnia 2011 roku na Wyspie Słodowej we Wrocławiu, w ramach kontynuacji WrocLove Fest, wystąpi królowa soulu Erykah Badu.

Erykah Badu

Erykah Badu

Erykah Badu to utalentowana, charyzmatyczna wokalistka, obdarzona zniewalającym głosem. Ma na swoim koncie 6 solowych albumów i wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Jej debiutancki album Baduizm ukazał się w 1997 roku i sprzedał się w nakładzie ponad 3 milionów kopii, w ciągu kilku zaledwie kilku miesięcy od ukazania się. Amerykański przemysł muzyczny uhonorował ją w 1997 roku dwiema statuetkami Grammy. Za Najlepszy Album R&B (Baduizm) i tę najcenniejszą dla niej samej, jako Najlepszej Wokalistka R&B za utwór On & On.

W tym samym roku ukazał się drugi album zatytułowany Live będący zapisem trasy koncertowej Smokin’ Grooves Tour. Album sprzedał się w nakładzie ponad 2. miliony kopii, a utwór zatytułowany Tyrone ukazał nową twarz Eryki jako uzdolnionej poetki i autorki tekstów. Na swój trzeci album zatytułowany Mama’s Gun Erykah kazała czekać aż trzy lata. Album okazał się kolejnym sukcesem i ugruntował silną pozycje Eryki na rynku muzycznym. Po kolejnych 3 latach przerwy ukazał się kolejny, czwarty album Erykah zatytułowany Worldwide Underground (2003). W ramach trasy koncertowej promującej album, artystka odwiedziła po raz pierwszy Polskę, dając koncert w Sali Kongresowej w Warszawie.

Jej ostatnie albumy to powiązane ze sobą 2 cześci trylogii: New Amerykah Part One (4th World War) z 2008 roku i New Amerykah Part Two (Return of the Ankh) z 2010 roku. Oba wydawnictwa zostały bardzo dobrze przyjęte przez fanów i recenzentów na cały świecie. W tym roku ukazać ma się trzecia, ostatnia część trylogii New Amerykah.

7 sierpnia 2011 roku
Wyspa Słodowa
Wrocław

Dodaj komentarz