• 2011-03-19

Ale to już było… demokratyczna wystawa dizajnu

26 marca 2011 roku o godzinie 18.00 w Galerii Szyb Wilson w Katowicach odbędzie się wernisaż wystawy Ale to już było… demokratyczna wystawa dizajnu.

" Ale to już było..."

" Ale to już było..."

Ale to już było… demokratyczna wystawa dizajnu jest krokiem wstecz, podróżą w przeszłość i spotkaniem z atrybutami minionych lat – pralką Franią, lampowymi telewizorami, magnetofonami szpulowymi czy innymi przedmiotami codziennego użytku, które mogą przyczynić się do pobudzenia wspomnień starych lat.

Projekt zawiera również nieliczne przedmioty zaprojektowane poza granicami Polski. Dzięki ich obecności można porównać jakość obcej i rodzimej produkcji.

Inicjatywa ma stanowić pretekst do zastanowienia się nieco głębiej nad tym, co nas otacza, jaką rolę odgrywa design w życiu codziennym, gdzie można dopatrywać się jego początków, a także przekonać się, czy nasza świadomość rejestruje obecność design’u w życiu codziennym.

Wystawie towarzyszy konkurs na najciekawsze wspomnienie związane z przedmiotem z wystawy w którym może wziąć udział każdy, kto potrafi ciekawie opisać zdarzenie lub ciekawą historię związaną z przedmiotem z lat minionych.

Wystawa została przygotowana przez studentów Wydziału Nauk Stosowanych i Ochrony Dóbr Kultury pod nadzorem historyk sztuki prof. Irmy Kozina.

Konkurs trwa do 28 kwietnia 2011 roku.

Wystawa trwa od 26 marca do 30 kwietna
Galeria Szyb Wilson
Ul. Oswobodzenia 1
Katowice

Dodaj komentarz