• 2011-03-18

T.Love, RotFront oraz Blue Cafe na II Life Festival

18 czerwca 2011 roku podczas koncertu finałowego 2. edycji Life Festival w Oświęcimiu, obok Jamesa Blunta i Matisyahu, wystąpią T.Love oraz RotFront. Dzień wcześniej, 17 czerwca 2011 roku, w ramach festiwalu, odbędzie się koncert Artyści Świata, podczas którego zagra zespół Blue Cafe w niezwykłym towarzystwie wykonawców z Polski i Jamajki.

Blue Cafe

Blue Cafe

Grupy T.Love nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi muzyki w Polsce. Legendarna formacja, kierowana niemal od 30 lat przez Muńka Staszczyka, ma na koncie 15 albumów z takimi hitami, jak Warszawa, I love you, Wychowanie, Chłopaki nie płaczą, King, czy Bóg. Zespół jest w świetnej formie, co udowodnił m.in. podczas niedawnego koncertu w szwedzkim klubie Göta Källare w Sztokholmie.

Kolejna gwiazda – zespół RotFront to wielonarodowy skład pochodzący z Berlina, który wschodnioeuropejskie brzmienia (polka, muzyka klezmerska) podgrzewa energią południowych rytmów ska czy cumbia. W ich muzyce nie ma żadnych barier, wschód spotyka zachód, a północ brata się z południem. W składzie znajdują się muzycy z Ukrainy, Węgier, Niemiec, USA i Australii. Hiphopowy MC, akordeonista, sekcja dęta i zjawiskowa węgierska wokalistka – to tylko część tej energetycznej ekipy, która podczas koncertu potrafi rozruszać nawet najbardziej oporną publiczność.

James Blunt – światowa megagwiazda, Matisyahu – jeden z najciekawszych artystów międzynarodowej sceny muzycznej ostatnich lat, T.Love – kultowy już zespół, na którym wychowały się pokolenia Polaków, oraz RotFront – unikalny, międzynarodowy skład z Berlina – tworzą komplet wykonawców, którzy wystąpią podczas finałowego koncertu 18 czerwca w ramach II Life Festival w Oświęcimiu. Tym samym artyści wesprą główne idee festiwalu – przełamywanie stereotypów kulturowych, przekazywanie ducha tolerancji i postulat budowy świata wolnego od rasizmu i antysemityzmu w całym bogactwie jego różnorodności kulturowych.

Blue Cafe wraz z gośćmi m.in. z Jamajki wystąpi w piątek, 17 czerwca 2011, podczas koncertu Artyści Świata na Rynku Starego Miasta w Oświęcimiu. Łódzka grupa jest jedną z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej pierwszej dekady XXI wieku. Zespół kierowany przez Pawła Ruraka-Sokala przygotowuje się do wydania nowej płyty, Dada, promowanej przez przebojową piosenkę Buena.

Blue Cafe
17 czerwca 2011 roku
Rynek Starego Miasta
Oświęcim

James Blunt, Matisyahu, T.Love, RotFront
18 czerwca 2011 roku
Stadion MOSIR
ul. Legionów 15
Oświęcim

Dodaj komentarz