Jacek Sroka Bomby domowej roboty

1 kwietnia 2011 roku o godzinie 18.00 w Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się wernisaż wystawy Jacka Sroki pt: Bomby domowej roboty.

''Bomby domowej roboty"
”Bomby domowej roboty”

Na wystawie, której tytuł odnosi się do jednego z obrazów Jacka Sroki, zaprezentowane zostaną prace z ostatniego okresu twórczości artysty.

Jacek Sroka znany ze swobodnej gry wyobraźni, w której fantazja współgra z czarnym humorem w swoich dziełach skupia się bardziej na materii malarskiej i efektach fakturalnych. Poruszane treści odnoszą się do osobistych refleksji na temat przemijania, stają się ulotne i niejednoznaczne. Na ostrowieckiej wystawie Jacka Sroki zobaczyć będzie można blisko czterdzieści prac, głównie obrazów olejne i grafik.

Jacek Sroka (urodzony 1957) jest absolwentem Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, uzyskując dyplom w Pracowni Miedziorytu prof. Mieczysława Wejmana. W latach 1981–1989 Sroka był pracownikiem macierzystego wydziału, studiował również malarstwo w pracowni kolorysty Jana Świderskiego. gdzie w 1981 roku; Malarstwo w pracowni prof. Jana Świderskiego. Uprawia malarstwo, grafikę, rysunek. Jest wielokrotnym laureatem międzynarodowych i polskich konkursów graficznych. w 2001 roku zdobył krakowską nagrodę im. Witolda Wojtkiewicza. W 2008 roku odbyła się retrospektywna wystawa obrazów i grafik artysty w Muzeum Narodowym w Krakowie.

Wystawę oglądać można od 1 kwietnia do 15 maja

Biuro Wystaw Artystycznych
ul. Siennieńska 54
Ostrowiec Świętokrzyski

Dodaj komentarz